Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

IT-бізнесу готують податкові пільги

Реклама

Мінцифри повідомляє, що у Парламенті зареєстровано законопроект №3979 «Про заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні», який регламентуватиме роботу Дія City.

Щоб резиденти Дія City могли працювати за спеціальними податковими умовами, паралельно із профільним законопроектом зареєстровано законопроект №3933-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні)».

Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН

Профільним законопроектом передбачено впровадження:

  • особливого режиму оподаткування суб'єктів ІТ-індустрії 

  • спеціальної моделі оподаткування доходів працівників ІТ-індустрії 

  • можливості обрання контрактної форми трудового договору під час оформлення трудових відносин в IT-компаніях

Також на обговоренні можливість резидентам Diia City продовжувати роботу з ФОПами, але за умови, що їхня кількість не перевищуватиме близько 50%. 

У законопроєкті зазначені критерії, за якими IT-компанії зможуть отримати резидентство Дія City:

  • компанія, відповідно до їх установчих документів та відомостей в ЄДР,  має здійснювати виключно види діяльності ІТ-індустрії

  • середньомісячна зарплати працівників компанії становить 1200 євро

  • витрати компанії на оплату праці працівників у загальній структурі її витрат має становити не менше ніж 70%

Також резидентство матимуть змогу отримати стартапи, якщо:

  • компанія залучила фінансування від одного або декількох венчурних фондів або інших інституційних інвесторів на загальну суму не менше 50 000 євро; 

  • стартап або його учасники взяли участь в акселераційній програмі та отримали від уповноваженого органу акселераційної програми документ, що підтверджує успішне її проходження.

Законопроектом, який вноситиме зміни до Податкового кодексу передбачається оподаткування:

  • заробітної плати працівників ІТ-індустрії на 5% ПДФО та 5% ЄСВ (за умови, якщо сума єдиного внеску буде не меншою за подвійний розмір мінімального страхового внеску);

  • введення податку на виведений капітал за ставкою 18%.

Право на користування податковими пільгами матимуть ІТ-компанії, що відповідатимуть вимогам профільного законопроекту та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади.

Бажаєте повідомити цю новину співробітникам та обговорити її в колективі? В LIGA360 це зручніше, ніж будь-де. Переконайтеся на власному досвіді. Щоб отримати вільний доступ до «Обговорень» та інших функцій LIGA360 залишайте заявку за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини