$

У податковій роз'яснили, як платникам ПДВ відображати копійки від округлень сум в чеках

8.07.2020, 11:21
301
0

Чи потрібно включати суми округлення у базу оподаткування?
Чи потрібно включати суми округлення у базу оподаткування?

Податківці пояснили, куди платники ПДВ відображають копійки від заокруглень загальних сум у чеку (вимоги про заокругленя встановлено п.4 постанови НБУ від 15 березня 2018 року №25).

Під заокругленням (округленням) слід розуміти математичну операцію, яка полягає в заміні числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю. Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів.

Відповідно до п. п. 194.1.1 п. 194.1 ст. 194 Податкового кодексу ПДВ становить 20%., 7% бази оподаткування та додається до ціни товарів/послуг.

Підпунктом 188.1 ст. 188 ПКУ визначено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних від простроченої суми та інфляційні витрати, відшкодування шкоди, у тому числі відшкодування упущеної вигоди за рішеннями міжнародних комерційних та інвестиційних арбітражів або іноземних судів, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань.

Таким чином, кошти, отримані в результаті заокруглень відповідно до Постанови №25, не включаються до бази оподаткування ПДВ.

Час подавати звітність? REPORT - це простий та недорогий сервіс звітності для підприємця. Максимальна підтримка бухгалтерів на всіх етапах роботи зі звітністю. Функція автозаповнення зекономить ваш час під час складання звітів, підказки, доступ до НПА та автоматична перевірка помилок додасть вам впевненості.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до україніської версії сайту