Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Продан первый морской торговый порт Усть-Дунайск на аукционе Prozorro.Продажи

Усть-Дунайськ - перший морський торговельний порт, який придбали на аукціоні “Прозорро.Продажі” через майданчик E-Tender. Це принесло 241 млн грн до держбюджету, а сам порт планують модернізувати.  

Вперше в історії Prozorro.Продажі відбулася реалізація морського порту в рамках малої приватизації. За результатами аукціону вартість лоту виросла майже в чотири рази та принесла в Державний бюджет 241 млн грн. Що є надважливо для підтримки економіки України сьогодні. То ж чим об'єкти малої приватизації приваблюють покупців навіть у війну? 

Мала приватизація для бізнесу - можливості,  для держави - підтримка 

Мала приватизація - це продаж підприємств, ділянок, споруд, пакетів акцій компаній, які належать державі чи місцевій владі в електронній системі Prozorro.Продажі. Частину об'єктів виставляє Фонд державного майна, а частину - місцеві ради.  Це переважно збиткові об'єкти, які потребують ефективних власників для їх трансформації у діючі та прибуткові.  

Так, на прикладі приватизованого морського порту “УСТЬ-ДУНАЙСЬК” держава отримала 241 млн грн*, а переможець торгів - змогу модернізувати склади, розширити під'їзди та розв'язки. Окрім того, новий власник має і стратегічну мету - зниження навантаження з доріг України шляхом об'єднання водних шляхів річок Дніпро та Дунай.  

*Стартова ціна за порт сягала 60 млн грн без ПДВ, а переможна пропозиція склала 241 млн грн з ПДВ. Переможець змагався із сімома конкурентами. 

Придбання порту є яскравим прикладом того, що бізнес готовий інвестувати у великі об'єкти і сплачувати їх ринкову вартість, а у випадку із портом, то навіть і вище за ринкову. Адже, держбюджет отримав в результаті продажу даного лоту майже в чотири рази більше від стартової ціни. 

Узагалі за період війни від малої приватизації державного та комунального майна до Держбюджету України надійшло 2 млрд грн.  

Приватизаційне майно - відкрите за доступною, ринковою ціною 

Аукціони в Прозорро.Продажі проходять відкрито і доступні для усіх бажаючих. На результат аукціону немає суб'єктивного впливу. Одночасно, інформація про продаж доступна усім, й захищена від будь-якого стороннього впливу. Умовою проведення аукціону є наявність хоча б одного учасника. Якщо на аукціон буде заявлена лише одна пропозиція, такий учасник автоматично стане переможцем та власником об'єкта. Якщо ж, на аукціон не зареєструється жоден учасник, тоді об'єкт буде запропонований до продажу на повторних торгах з 50% знижкою і вже точно знайде нового власника.  

Таким чином, кожен новий покупець, який раніше навіть не працював у системі, зареєструвавшись на майданчику, матиме доступ до всього переліку виставлених об'єктів та інформації про них. А далі справа за ним - подача пропозиції та змагання на аукціоні у ціні.  

Стати учасником аукціону - простий та прозорий алгоритм участі 

Для того щоб стати учасником електронного аукціону в Прозорро.Продажі, потенційний покупець має спочатку зареєструватися на офіційному майданчику**, адже вся процедура від сплати обов'язкового гарантійного внеску, до публікації підписаного договору із переможцем відбувається саме через електронний торговельний майданчик. 

Для участі в аукціоні слід також підготувати пакет відповідних документів. Далі проходить аукціон в режимі реального часу, коли кожен з учасників має право підвищити свою ціну. 

**Покупець може викупити об'єкт малої приватизації тільки на офіційно акредитованому майданчику системи Prozorro.Продажі, зокрема яким являється майданчик E-Tender.. 

Як проходить процедура малої приватизації в системі Prozorro.Продажі 

Привабливі об'єкти приватизації - які доступні найближчим часом  

Очікуємо ряд великих лотів з виробничого і гірничо-металургійного сектору та націоналізованого майно російської федерації й підсанкційних осіб. А вже зараз можна знайомитися з інформацією про об'єкти, по яким скоро відбудуться аукціони або ж очікується їх оголошення: 

  • ЄМК ДП “Електронмаш, Київ;  

  • ЄМК ДП «Дослідний завод Інституту імпульсних процесів і технологій Національної академії наук України», Миколаїв; 

  • ЄМК ДП "БІЛГОРОД - ДНІСТРОВСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ", Одеська область; 

  • ЄМК ДП Спеціалізованого автотранспортного підприємства Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Київ; 

Підсумовуючи, можемо з упевненістю стверджувати, що бізнес готовий інвестувати та купувати державні та комунальні активи навіть у часи війни. Це не лише сприяє розвитку власної справи, але й позитивно впливає на економіку країни. 

Новий власник порту, який був нещодавно проданий, є чудовим прикладом підприємця, який не зупиняється навіть у складних умовах. Його успіх надихає і показує, що навіть під час війни варто продовжувати планувати та осучаснювати життєвоважливі об'єкти. Ми раді, що укладення угоди про придбання порту було підтримане командою E-Tender. 

Як керівнику оцінити надійність нового контрагента чи потенційної угоди? Спробуйте перевірку компаній в LIGA360. Досьє на основі 400 публічних реєстрів, що ключає інсторію перевірок, судові справи, наявність у санкційних списках, борги, тощо. Замовте LIGA360 прямо сьогодні, щоб бути впевненими у своїх бізнес-зв'язках.

Подпишитесь на рассылку
Получайте по понедельникам weekly-digest о ключевых событиях бизнеса
Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
На эту тему