Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пост-реліз: Відбувся BUSINESS THINKERS FORUM’2024 від KA Group Пресс-релиз

8 ноября 2024, 10:23
23
0
Автор:
Реклама

30 жовтня у Києві відбувся BUSINESS THINKERS FORUM'2024, який об'єднав власників та керівників бізнесів, новаторів, філософів та мислителів для обговорення проривних методів досягнення амбітних цілей у надскладних умовах. Партнерами BUSINESS THINKERS FORUM'2024 стали компанії WORK.ua, МХП, UKRSIBBANK, резиденти яких поділились експертизою у виступах та дискусіях.

Лейтмотив форуму "Мистецтво створювати", яке потребує високого рівня бізнес-етики, системного мислення і відкритості у пошуці сенсів. А також - сміливості і лідерського потенціалу, щоб скеровувати, надихати людей, давати їм візію майбутнього. Форум відвідали більше 300 учасників та 26 спікерів. Захід був насичений корисним контентом “на виріст”, інсайтами, новими ідеями та продуктивним нетворкінгом із колегами з більш ніж 40 компаній різних галузей України.

“У той час, коли злітають маски, ми стаємо неймовірно справжніми і розуміємо, що ми можемо робити речі, яких світ ще не знав у своїй історії.

Ми дійсно сьогодні хочемо створити для вас простір, де будуть народжуватись нові ідеї. Лейтмотив заходу - “Мистецтво створювати”, я б ще додала “Сміливість створювати”. Ми хочемо сьогодні створити для вас простір, де ви будете думати інакше, де ви будете переосмислювати певні важливі для вас речі.”, - розпочала форум Альона Жупікова, засновниця КА Group.

"Business Thinkers Forum зібрав бізнес-мислителів, людей-візіонерів на сцені і в залі. У нас в залі сьогодні керівики, власники компаній, на плечах яких лежить велике навантаження - і когнітивне, і сміливості навантаження, бо сьогодні треба опановувати не тільки мистецтво, а й сміливість створювати, опановувати це, залучаючи критичне мислення, системне мислення. Челенджі, які завжди були у керівників і власників компанії тільки подвоюються, потроюються, а може, і множаться удесятеро. Щоб полегшити, щоб дати вам можливість побачити певний гайдлайн, побачити світло, побачити свій шлях більш довготривалий, ми зібрали дійсно потужну команду. Тема інвестицій у світогляд - це висока нота нашої зустрічі.", - продовжила Лана Мітченко, CEO КА Group.

І, тому, як зазначив Артур Міхно, СЕО та співзасновник компанії WORK.ua, титульного партнера форуму, інвестиції у світогляд, напевно, мають стати ключовою задачею для кожного СЕО і HRD. Лише через корпоративну культуру, яка зміниться і буде займатися розвитком, не інструментальним, а світоглядним розвитком людей, зможе змінитися спочатку культура, а потім, напевно, і рівень розвитку будь-якої команди.

Бізнес є природно, напевно, найбільш інноваційним, найбільш гнучким, найбільш орієнтованим на результат, - зазначив і спитав у виступі Євген Глібовицький, директор "Інституту Фронтиру", член Наглядової Ради Суспільного Мовлення. - Але чому тоді бізнес настільки виключений з суспільного процесу? Чому бізнес не є тим, хто визначає, які мають бути стратегічні напрямки? Чому бізнес не є в постійній коаліції з іншими змінотворцями?
Ми маємо два ускладнення. Перше - в Україні недосвідчений юний капітал, який тільки вчиться зводитись на ноги і тільки вчиться, яким чином розшифровувати для себе світ.
Друге - бізнес, власник бізнесу, керівник бізнесу - це люди з тунельним зором, вони дивляться всередину свого бізнесу, вони дивляться в маржу, вони дивляться в продукт, вони дивляться в постачальників, вони дивляться в клієнтів, вони намагаються зрозуміти, що відбувається з їхнім ринком

Наступні важливі тези прозвучала з виступу Дмитра Морозова, заступника голови правління МХП з розвитку бізнесу клієнтів і компанії-генерального партнера форуму.
Посада керівника - це позиція, це позиційне лідерство. Персональне лідерство в принципі не має призначення. Модель побудови персонального лідерства “Five E”:
Envision - лідер формує уявлення.

Engage - лідер забезпечує залучення.

Enable - лідер надає ресурси.

Energize - лідер підтримує зарядженість на досягнення результату.

Execute - лідер відповідає за результат.
Лідеру треба будувати Shared Vision, - зазначає Дмитро Морозов. - Коли лідер відповів для себе, що для мене успіх в проєкті, що для мене гарний бізнес-результат. Адже це пастка керівника чи недоробка лідера, коли він транслює своє бачення для людей і очікує, що вони його захочуть також досягнути.

У дискусії про бінес-етику учасники дискусії ділились думками про ознаки етичного бізнесу в умовах на межі виживання і розвитку.
Для Лани Зеркаль, Надзвичайної та Повноважної посла України, етика - це про наступні покоління, це про довгий погляд. Я думаю, що легше мені стає тоді, коли я бачу якісь події, які мене надихають, бачу людяність, бачу те, чого дуже нам не вистачає у спілкуванні, бачу довіру і договороздатність.
Доктор філософських наук, публіцист, перекладач, експерт з феноменології Вахтанг Кебуладзе, визначив, що саме через зміну бізнес-етики і цінностей в українському бізнесі зокрема, почалася ця війна. Росія відчула загрозу, що ми вже трансформуємося, ми для них втрачені. Що наше суспільство стає здоровішим і вже відривається від жахливого аморального російського болота.
Військовий, адвокат, засновник компанії Millers та ГО "Принцип" Масі Найем, знайшов відповідь у книзі Віктора Франкла “Людина у пошуках справжнього сенсу”, а саме у фразі: "Якщо в тебе немає власного сенсу життя, його тобі створить суспільство". Якщо слово “сенс” поміняти на “етичність” або на “цінності”, то фактично це те саме.

Лев Жиденко, співвласник мережі магазинів "Аврора" стверджує, що бізнес-етика - це питання, яке накладається і всередині компанії, і працює назовні як система координат.

У дискусії про лідерство жінок прозвучали тези про андрогінне лідерство, андрогінну поведінку, яка приймає в себе і позитивні якості умовно стереотипно-фімінних, і позитивні характеристики умовно стереотипно-маскулінних характеристик.
І виклик у тому, щоб, зберігаючи лідерські позиції, одночасно і не впасти в прірву жіночності, і не позбавитися жіночності. Десь на цьому балансі, десь в цій гармонії, ми маємо шукати свій шлях, - вважає Наталія Кривда, докторка філософських наук, голова наглядової ради УКФ, академічна директорка Единбурзької бізнес-школи.
Серед челенджеів, що стоять перед жінками-лідерками, - стверджує Яніна Ольховська, директорка з питань комунікацій, КСВ та залученості UKRSIBBANK BNP Paribas, генрального партнера форуму, - по-перше, війна як економічна нестабільність, незрозумілість що робити з бізнесом. По-друге, втрата клієнтів. Третє - баланс між війною, бізнесом і життям. Четверте - критичний брак енергії, який треба відновлювати на бізнес-заходах, від експертів, партнерів, колег.

У діалозі про «сліпі плями», які важливо взяти бізнесу до уваги, журналіст, публіцист, аналітик Віталій Портніков поділився рецептом дорослішання бізнесу.
Отже, це цивілізована економіка. Коли людина сама відповідає за свої рішення і за свій бізнес, вона дорослішає. Треба формувати суспільство ініціативних людей. Ініціативні люди - єдина надія на те, що нам вдасться це суспільство змінити і переформатувати, навіть в таких непростих умовах.

"Якщо ми спираємося на те, що зветься “авось” або “якось воно буде”, або “все буде добре”, кожний наступний цикл - це цикл деградації. Без стратегування, без спирання на Vision, без проактивної позиції система сама по собі має тенденції деградувати, - переконливо затвердив у дискусії про кризовий менеджмент та виклики стратегування Олексій Тимофєєв, Член Ради директорів компанії BGV Group Management.
Додав відвертості у цій дискусії Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти: "Щоб ти не зробив, тебе хтось не буде любить. Тому маєш усвідомити всередині себе, навіщо ти це робиш, бути з собою в комфорті й таким чином надихати команду, щоб з тобою однодумці залишались".
Микола Скавронський, заступник генерального директора "Сінево Україна",визначив, що головна роль CEO - бачити картинку майбутнього і свідомо транслювати цю картинку до своїх підлеглих".

У дискусії про мілітарі-переосмислення бізнесу Івона Костина, засновниця Veteran Hub, звернула увагу на одному з основних кроків змін на рівні внутрішніх процесів в компанії - здійснювати розбудову адекватної, реалістичної HR-стратегії, тому що поки не видно людей, які реально готові інвестувати в повернення робочої сили на робочі місця.
Марія Берлінська, керівниця проєкту Victory Drones і співзасновниця фонду Dignitas, оголосила основний біль, який має бути у фокусі переосмислення бізнесу та держави: різні фонди носять “воду відрами” та гасять пожежу, тому що не працюють брандспойти [державні інституції]. Якщо ми тобі дамо в відро більше води там, де не працюють десятки брандсбойтів.

Дякуємо всім, хто долучився до BUSINESS THINKERS FORUM'2024, Будемо раді побачити вас на наступних заходах KA Group протягом року.

KA Group - драйвери трансформацій і розвитку компаній через надання актуальної експертизи на бізнес-івентах.

За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся:

Віталіна Марунич, продюсерка бізнес-подій KA Group

v.marunych@kagroup.ua

https://kagroup.ua/

Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
Подпишитесь на рассылку
Получайте по понедельникам weekly-digest о ключевых событиях бизнеса
Похожие новости