Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Метінвест холдинг – герої спецпроєкту Business Bravery

11 октября 2022, 13:00
257
0
Автор:
Реклама

Соціальна ініціатива LIGA ZAKON, метою якої є розповісти про сміливий бізнес в Україні - BUSINESS BRAVERY. Про відчайдушних підприємців, які не зупинили свою діяльність попри всі складнощі та ризики, спричинені війною, а продовжують працювати заради мирного майбутнього. Саме вони є економічними героями України. Продовжуємо проєкт сміливою історією групи Метінвест.

Метінвест - міжнародна вертикально інтегрована група гірничо-металургійних компаній. До структури групи входять видобувні й металургійні підприємства в Україні, Євросоюзі, Великій Британії та США, а також мережа продажів у всіх основних регіонах світу.

"Ми не вірили, що буде війна, але як бізнес мали до неї готуватися. Перше, що зробили, підготували бомбосховища на підприємствах: завезли воду, харчі, медикаменти, забезпечили зв'язком та іншим обладнанням. Саме тому комбінат «Азовсталь» тримався до останнього і став символом українського спротиву.

З перших днів війни ми убезпечили підприємства, перевівши їх у режим консервації, щоб запобігти техногенним аваріям та мати змогу відновити виробництво, коли це стане можливим.

На жаль, два наших великих підприємства - Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та комбінат «Азовсталь» у Маріуполі опинилися на тимчасово окупованій території. До того ж роботу Авдіївського коксохімічного заводу довелося призупинити через бойові дії. Тож нам довелося перебудовувати бізнес і змінити логістичні маршрути, адже чорноморські порти України заблоковані, а експортувати продукцію можна лише залізницею.

Логістичні обмеження, висока вартість енергоносіїв і падіння цін на сталь у світі змусили нас ще більше скоротити виробничі потужності підприємств. В Україні виробництво Метінвесту завантажене менше ніж на 50%.

Попри усі ці чинники, ми докладаємо зусиль, щоб зберегти колективи підприємств, а також підтримати українців та армію. Усім охочим співробітникам, котрі виїхали з окупованих територій, ми надаємо прихисток, допомагаємо знайти нову роботу та пройти перенавчання. У Запоріжжі та Кам'янському працюють Центри реабілітації та реінтеграції, до яких вже звернулося понад 1000 вимушених переселенців.

У найскрутніші часи бізнес разом з українцями і робить усе, щоб наблизити перемогу. Від початку війни Метінвест спрямував 1,7 млрд грн на допомогу армії, мирним жителям і співробітникам.", - Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест.

Де знаходиться Ваша компанія на цей час і чи була змушена переміститися з початком повномасштабної війни?

Компанія змінила місце реєстрації з Маріуполя на Запоріжжя, оскільки металургійні комбінати ММК імені Ілліча й «Азовсталь», а також ремонтні підприємства Групи опинилися на тимчасово окупованій росіянами території.

Що Ваш бізнес втратив унаслідок війни чи бойових дій?

Від початку російського вторгнення в Україну Група Метінвест вирішила перевести в режим консервації низку своїх підприємств, зокрема металургійний комбінат «Азовсталь», ММК ім. Ілліча, Авдіївський коксохімічний завод та Запорізький коксохімічний завод. Це призвело до призупинення виробництва на цих підприємствах. Підприємства Групи в Маріуполі та Авдіївці постраждали внаслідок бойових дій. Допоки не припиниться активна фаза війни та не налагодяться надійні канали зв'язку з маріупольськими металургічними комбінатами, оцінити вплив бойових дій на ці підприємства Групи неможливо. Водночас керівництво Метінвесту вживає заходів для забезпечення роботи інших активів Групи тією мірою, наскільки це безпечно для їхніх працівників та з урахуванням логістичних обмежень в Україні.

На діяльність інших українських активів Метінвесту вплинула низка чинників. По-перше, в країні відбулися зміни в логістичних маршрутах і ланцюгах постачання, також зросла вартість доставлення продукції кінцевим споживачам. За всім ланцюгом постачання Групи накопичилися запаси залізної руди та сталевої продукції, а продукція Метінвесту перетинала кордон з ЄС зі значними затримками.

По-друге, собівартість виробництва металопродукції зросла через високі ціни на енергоносії та сировину, що обтяжується слабким попитом на сталь на внутрішньому ринку.

По-третє, ціни на сталь знизилися у всьому світі на тлі падіння попиту на сталь та залізну руду.

Зважаючи на ці чинники, на металургійному комбінаті «Каметсталь» працює одна доменна піч із трьох.

Потужності спільного підприємства Метінвесту, комбінату «Запоріжсталь» завантажені на 50%: працює аглофабрика, дві з чотирьох доменних печей, а також сталеплавильна піч.

У липні Метінвест призупинив видобуток руди на криворізьких підприємствах - Інгулецькому, Південному (спільне підприємство) та Північному ГЗК. Центральний ГЗК працює зі зменшеною потужністю.

«Метінвест Покровськвугілля», що виробляє коксівне вугілля, працює на 75% від обсягу виробництва 2021 року.

Виробничі потужності Групи в ЄС, Великій Британії та США продовжують пристосовуватися до роботи як самостійні підприємства.

Як виправляєте ситуацію для Вашого бізнесу у зв'язку з утратами?

Одне з нагальних питань для нас - логістика. Метінвест шукає альтернативні шляхи для вивезення продукції залізницею. Ми співпрацюємо з «Укрзалізницею», щоб експортувати металопродукцію через західні прикордонні переходи. Також ми переглядаємо морську логістику, адже чорноморські порти заблоковані. Для відвантаження продукції використовуємо порти Дунаю. Шукаємо способи налагодити постачання залізорудної сировини через інші порти Чорного моря та країн Балтії, щоб експортувати сировину до країн Європи та на Далекий Схід.

Що загалом змінилося в роботі Вашого бізнесу з початку війни?

Війна порушила ланцюги вертикальної інтеграції Групи: маріупольські підприємства Метінвесту раніше постачали сировину перекатним заводам в Італії та Великій Британії. Тепер ці заводи стали працювати як самостійні підприємства і закуповувати напівфабрикати для виробництва прокату на відкритому ринку. До того ж вугільні шахти компанії в США, що забезпечували коксівним вугіллям наші коксохімічні заводи в Україні, почали продавали всю сировину на сторону.

Чи мав (має) змогу Ваш бізнес забезпечувати певні потреби цивільного населення або військових під час війни?

Від початку воєнної агресії Росії Група Метінвест спрямувала понад 1,7 млрд грн на потреби армії, підтримання національної економіки, допомогу співробітникам і мирним жителям.

Зокрема, українські військові отримають від Метінвесту 100 тисяч бронежилетів. Більшу частину спорядження виготовляють із сертифікованої спецсталі власного виробництва, решту - закуповують за кордоном.

Крім того, Метінвест передав військовим медикам Головного управління розвідки (ГУР) 20 машин швидкої допомоги вартістю 300 тисяч євро, а ЗСУ - медикаменти та медобладнання майже на 21 млн грн.

Також українські військові одержали понад 400 дронів, майже 1?500 тепловізорів, майже 18 тисяч бронекасок, 27 тисяч турнікетів і 500 аптечок. Зі сталі Метінвесту виготовлено близько 60 тисяч протитанкових їжаків і 20 тисяч шипованих ланцюгів проти колісної техніки.

Компанія передала 20 тонн катанки для виробництва мобільних бастіонів і надала близько 3 тисяч тонн піску й щебеню, 2,4 тисячі залізобетонних блоків та плит для облаштування блокпостів і захисту об'єктів соціальної інфраструктури.

Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова створили проєкт «Рятуємо життя». Проєкт підтримують понад 90 компаній-донорів з усього світу. Від початку війни харчові продукти й товари першої потреби з Європи вже отримали понад 126 тисячі українців. До лікарень Запоріжжя та Кам'янського доставлено медичні препарати й витратні матеріали на 238 тисяч євро.

За медичною програмою від Метінвеста, Фонда Ріната Ахметова та Міністерства охорони здоров'я, лікарні Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам'янського, Покровська й Авдіївки отримали препарати й інструменти на понад 65 млн грн.

Попри воєнні дії підприємства Метінвесту продовжують безоплатно передавати кисень для лікування хворих на коронавірус. За півроку українські лікарні отримали 1072 тонни кисню від металургів.

Також Метінвест допомагає облаштовувати місця для тимчасового прихистку переселенців. Зокрема, у червні компанія передала громадам Дніпропетровської та Кіровоградської областей будівельні матеріали, побутову техніку й інші речі на 2,8 млн грн.

Поза тим, Група підготувала понад 6 000 місць прихистку для евакуйованих працівників із Маріуполя та Авдіївки. У Запоріжжі та Кам'янському працюють Центри реабілітації та реінтеграції: понад 1 000 співробітників отримали продукти, лікування, допомогу в працевлаштуванні та перенавчанні.

Досьє: ТОВ "МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ"

Перевірено за допомогою системи аналізу і моніторингу ContrAgent

Поділитися досвідом може кожна компанія. Для цього достатньо заповнити форму - і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Головні умови для участі у спецпроєкті для бізнесу:

  • продовження діяльності під час воєнного стану в Україні;

  • жодних зв'язків із ворогом, а саме з рф та рб.

Ваш бізнес сміливий, якщо працює під час війни, - про це мусить знати світ!

Слава Україні!

Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
Подпишитесь на рассылку
Получайте по понедельникам weekly-digest о ключевых событиях бизнеса
Похожие новости