Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Група компаній "Парамедик" – герої спецпроєкту Business Bravery

3 ноября 2022, 16:09
640
0
Автор:
Реклама

Соціальна ініціатива LIGA ZAKON, метою якої є розповісти про сміливий бізнес в Україні - BUSINESS BRAVERY. Про відчайдушних підприємців, які не зупинили свою діяльність попри всі складнощі та ризики, спричинені війною, а продовжують працювати заради мирного майбутнього. Саме вони є економічними героями України. Продовжуємо проєкт сміливою історією групи компаній "Парамедик"

Група компаній “Парамедик” працює у двох напрямках: знання ціною у життя та обладнання ціною у життя.

Історія групи компаній «Парамедик» розпочалась 2009 року, коли на руках у засновника та керівника групи компаній, Микити Карпенка, померла людина. Саме після цієї події було засновано навчальний центр, де розпочали навчання з домедичної допомоги. Заклад працює у форматі соціального підприємництва де проводять безоплатні навчання для державного сектору і платні для сегмента приватних компаній та підприємств. Так, за період існування центру, навчання пройшли більше ніж 50 тисяч людей.

Знайомились з різноманітним сучасним обладнанням у галузі домедичної допомоги, які використовують за кордоном, зокрема в країнах ЄС, компанія зіштовхнулась з тим, що в Україні такого обладнання не було. Так, розпочали імпорт та власне виробництво засобів, товарів, що рятують життя.

" Ніч. Вибухи. Почалася війна. Потрібно бігти на роботу. Потрібно розрахувати людей за лютий. Потрібно видавати аванс за березень, щоби співробітники змогли купити продукти та паливо. Потрібно приймати дзвінки, відвантажувати товар. Потрібно допомагати.
Нескінченна 24-годинна карусель з організації допомоги нашим хлопцям. Замовлення нового товару. Побудова нового логістичного ланцюжка з імпорту в Україну з урахуванням закритого повітряного простору. Все це під вибухи ракет та щоденного очікування супротивника зі зброєю в руках. Характер кожного власника бізнесу відкрився та показав себе саме під час початку війни. Для мене - це була відповідальність перед своєю командою, перед тими, хто на нулі і перед собою перш за все
", - Карпенко Микита Ігорович, CEO групи компаній "Парамедик"

Де знаходиться ваша компанія на цей час і чи була змушена переміститися з початком повномасштабної війни?

Компанія знаходиться в Україні в Одесі. З першого дня і до сьогодні.

Що Ваш бізнес втратив унаслідок війни чи бойових дій?

В умовах війни логістика може будуватись тільки шляхом доставки вантажу автотранспортом, адже контейнерні перевезення в наших реаліях недоступні. В перші дні війни ніхто не міг спрогнозувати розвитку подій впродовж кількох наступних місяців, а це і є середній час доставки контейнерного вантажу до України. Тож, ми зрозуміли, що необхідно шукати інші шляхи.

У нас повністю змінився логістичний ланцюг. Якщо раніше малогабаритні та вартісні вантажі "прилітали" до Києва, а вантажі морем надходили до нашого порту, то наразі вся логістика здійснюється через одну з країн ЄС. Наш особистий челендж був без можливості виїзду за кордон організувати роботу з партнерами щодо імпорту великої кількості обладнання онлайн та в дуже стислі терміни.

Як виправляєте ситуацію для вашого бізнесу у зв'язку з утратами?

Повністю з нуля побудували заново логістичну систему імпорту продукції в Україну. Логістичний ланцюг побудовано до Румунії, де є наш транспортний хаб і склад, за допомогою якого потім ми транзитом автівками перевозимо вантаж до України. Таким чином ми отримуємо вантажі в аеропорті в Румунії, після цього вони машинами їдуть до України, де далі розмитнюються і потрапляють до нас.

Що загалом змінилося в роботі вашого бізнесу з початку війни?

З першого дня війни ми працювали без вихідних і свят. Оснастили десятки тисяч захисників України засобами для порятунку життя - від звичайного турнікету до автомобілів швидкої допомоги.

Кількість замовлень істотно змінилась. На початку повномасштабного вторгнення в нас розібрали всі складські залишки, і нам необхідно було якнайшвидше імпортувати нове обладнання до України. За рахунок того, що ми швидко змогли перелаштуватися та побудувати нові логістичні ланцюги, оновити структуру роботи з партнерами (з виробниками товарної продукції з надання домедичної допомоги і тактичної медицини) нам вдалось вже наприкінці березня мати великі складські запаси та можливість постачати обладнання для потреб ЗСУ, Тероборони та Національної поліції.

В лютому більшість співробітників працювали дистанційно, лише біля 20% приходили до офісу. І ми були вимушені працювати під обстрілами, під розривами ракет і дронів, адже наші товари - це товари критичного імпорту і наше підприємство - це підприємство критичної інфраструктури. Найважливішим для нас було допомагати та постачати те обладнання, яке рятує життя кожного дня.

Жоден зі співробітників нашого підприємства не поїхав до іншого міста або за межі України. Всі працюють з першого дня повномасштабної війни і до сьогодні.

Чи мав змогу ваш бізнес забезпечувати певні потреби цивільного населення або військових під час війни?

Окрім нашої комерційної діяльності, ми запустили гуманітарний проєкт Aid 4 Ukraine - це наша відповідь на той виклик, який постав перед всіма українцями у зв'язку з війною - нападом російської федерації на Україну. Ми, команда підприємців, медиків, не вміємо тримати зброю в руках, не вміємо влучно стріляти, та ми чітко відчуваємо, що нам необхідно підтримувати тих, хто захищає нашу країну зі зброєю в руках.

В межах проєкту ми не стали розпорошувати наші зусилля: опікуємося лише тими питаннями, на яких розуміємося, щодо яких маємо професійну компетенцію. Ми сфокусувалися на вивченні військової та цивільної домедичній допомозі, тактичній медицині та передачі аптечок особисто кожному бійцю.

Особливістю нашого проекту є те, що на відміну від інших волонтерських організацій, ми самостійно імпортуємо, закупаємо та ввозимо обладнання до України, самостійно комплектуємо аптечки. Ми не віддаємо аптечки на підприємства, в інші міста невідомим людям, а передаємо їх особисто в руки та лише після того, як особисто навчили кожного бійця навичкам домедичної допомоги. Кожен боєць за нашої присутності підписує підсумок своїм прізвищем або позивним та назвою підрозділу. Таким чином ми зводимо нанівець можливість того, що керівництво може кудись подіти ці аптечки.

Більш ніж 3000 аптечок ми вже передали захисникам України. До того ж, ми навчили більш ніж 5000 людей навичкам домедичної допомоги: як військових, так і цивільних, включаючи навіть школярів старших класів.

Наш проект поширюється на Одеську та Миколаївську області, тому навіть під обстрілами, під час вибухів ми їздили до Миколаєва неодноразово: і коли проводили навчання, і коли передавали допомогу.

Паралельною активністю є передача спеціалізованої автомобільної техніки: як для цивільних потреб, так і військових. Це автомобілі "швидкої допомоги". Станом на сьогодні ми передали 5 автомобілів до медичних закладів Одеської, Миколаївської областей, а також на потреби Збройних Сил України. Загалом, у рамках проєкту ми надали допомоги на суму понад 5 мільйонів гривень.

Наш проект не зупиняється. Ми продовжуємо проводити навчання як для цивільних, так і для військових, дарувати аптечки та передавати захисникам необхідну техніку, яка допоможе їм транспортувати поранених. Ми продовжуємо робити все, аби допомогти зберегти життя захисників України.

Досьє: ТОВ "ЦСП САР"

Перевірено за допомогою системи аналізу і моніторингу ContrAgent.

Поділитися досвідом може кожна компанія. Для цього достатньо заповнити форму - і ми обов'язково зв'яжемося з вами.

Головні умови для участі у спецпроєкті для бізнесу:

  • продовження діяльності під час воєнного стану в Україні;

  • жодних зв'язків із ворогом, а саме з рф та рб.

Ваш бізнес сміливий, якщо працює під час війни, - про це мусить знати світ!

Слава Україні!

Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
Подпишитесь на рассылку
Получайте по понедельникам weekly-digest о ключевых событиях бизнеса
Похожие новости