Документом визначено, що видачу (відмову, анулювання) дозволу здійснюватиме Держкомтелерадіо. Відповідно до Порядку для отримання дозволу на ввезення видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованої території України суб'єкт господарювання повинен подати:
- у письмовій або паперовій формі заяву;
- один примірник оригіналу видання, що ввозиться, або його електронний відповідник у форматі PDF;
- оригінал або нотаріально засвідчену в установленому порядку копію угоди, укладеної з власником прав на видання;
- рецензію, складену державною мовою фахівцем (експертом), щодо оцінки та характеристики змісту видання.
У разі виявлення Держкомтелерадіо ознак невідповідності видавничої продукції Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, документи передаються на розгляд експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції. Саме рішення експертної ради є підставою для надання дозволу або відмови. Крім того, підставою для відмови у видачі дозволу може бути подання суб'єктом господарювання не в повному обсязі пакета документів або виявлення в поданих документах недостовірних відомостей.
Постанова Кабміну від 5 квітня 2017 року № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України» набула чинності 21 травня цього року.
Нагадаємо, що 15 травня 2017 року набула чинності постанова Кабміну від 5 квітня 2017 року № 235, якою затверджено Порядок вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу.