Прес-служба Держпродспоживслужби повідомила про статистику розгляду звернень громадян щодо захисту своїх прав. Близько 45 % таких скарг було вирішено на користь споживачів. За словами керівника Держпродспоживслужби Володимира Лапи, головними причинами вирішення таких питань не на користь споживачів було неправильне оформлення скарг, а також їх необґрунтованість.
Крім того, є ще декілька чинників, які впливають на розгляд скарг споживачів, і вони насамперед пов'язані з процедурами перевірок. Так, якщо пакет документів оформлено належним чином, то територіальний орган звертається за погодженням на проведення позапланової перевірки до центрального апарату. Цю процедуру було введено, щоб зменшити суб'єктивізм під час проведення перевірок, але з 1 січня поточного року центральному апарату відомства необхідно отримувати додаткове погодження від органу, що формує політику в зазначеній сфері, - у цьому випадку Мінекономрозвитку.
Пан Лапа зазначив, що це може зайняти декілька тижнів. Фактично строк між скаргою споживача і перевіркою може зайняти місяць-півтора. Але в межах чинного законодавства більш оперативну роботу забезпечити важко.