Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці отримали невичерпний перелік ознак ділової мети операцій з нерезидентами

Реклама

16 січня депутати прийняли Закони (законопроекти № 1210, а також і 1209-1), які вносять зміни стосовно оподаткування бізнесу.

Обов'язково ознайомтесь: бізнес повинен готуватись до нових податкових правил

Зокрема, внесено зміни стосовно можливості коригування податківцями фінансового результату бізнесу.

Так, встановлено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат, понесених платником податків на користь нерезидентів, якщо такі операції не мають ділової мети.

Детальніше це питання роз'яснив партнер Crowe LF Ukraine Віталій Смердов на вебінарі на тему «Законопроект № 1210 - розглядаємо ключові зміни для бізнесу».

Він зазначив, що розширено визначення ділової мети і сферу її застосування.

Для цілей оподаткування вважається, що операція не має розумної економічної причини (ділової мети), зокрема, але не виключно, якщо:

- головною ціллю або однією із головних цілей операції, та/або її результатом є несплата (неповна сплата) суми податків та/або зменшення обсягу оподатковуваного прибутку платника податків;

- в зіставних умовах особа не була б готова придбати (продати) такі роботи (послуги), нематеріальні активи, інші предмети господарських операцій, відмінні від товарів, у непов'язаних осіб.

Віталій Смердов вказав, що прийнятий Закон передбачає, що тест на ділову мету застосовується тільки компаніями на загальній системі і тільки при здійсненні витрат на користь нерезидентів. Якщо компанія не проходить тест ділової мети, вона повинна збільшити на суму таких витрат фінансовий результат до оподаткування.

«Головний ризик даного нововведення полягає у відсутності вичерпного переліку ознак ділової мети, що дозволить податковій службі оцінювати проходження операцією тесту ділової мети на свій розсуд.

Також ми не виключаємо, що податкова служба буде намагатися застосовувати дані ознаки не тільки до операцій з нерезидентами. У той же час, такі дії податкової служби будуть протиправними - адже, як ми вже відзначали, ПК прямо обмежує сферу застосування ділової мети лише податком на прибуток і тільки витратами на користь нерезидентів», - зазначив доповідач.

Відповідні зміни набудуть чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону.

Баконіна Олена, провідний експерт-аналітик порталу ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Дізнатися чи потрапила ваша компанія до графіків планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна також за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини