Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Великі компанії ЄС зобов'яжуть прийняти та впровадити систему сталого корпоративного управління

Реклама

24 травня 2024 року Рада Європейського Союзу офіційно прийняла Директиву Corporate Sustainability Due Diligence (Про належну обачність щодо корпоративної сталості) (надалі - Директива). Дана Директива запроваджує зобов'язання для великих компаній ЄС щодо негативного впливу їхньої діяльності на права людини та охорону навколишнього середовища. Встановлені Директивою правила стосуються не тільки діяльності компаній, а й діяльності їх дочірніх підприємств, їх ділових партнерів по всьому ланцюжку діяльності компаній.

За словами Міністра економіки та зайнятості ЄС, Директива надасть можливість накладати санкції на тих суб'єктів, які порушують свої зобов'язання. Це конкретний і значний крок до кращого місця життя для кожного. На його думку, великі компанії повинні взяти на себе відповідальність у переході до більш екологічної економіки та більшої соціальної справедливості.

Вищезгадана Директива торкнеться компаній, що займаються виробництвом товарів або надання послуг, дистрибуцією, транспортуванням або зберіганням продукції та налічують щонайменше 1000 співробітників і мають оборот мінімум 450 мільйонів євро.

Визначені компанії повинні будуть прийняти та впровадити систему, засновану на оцінці ризиків, з метою моніторингу, запобігання або усунення шкоди, спричиненої правам людини чи навколишньому середовищу, відповідно до Директиви.

Зокрема, Директива:

  • сприятиме вдосконаленню практики корпоративного управління, забезпечуючи можливість кращої інтеграції процесів управління ризиками, пов'язаними з правами людини, екологічними ризиками та впливом на права людини та навколишнє середовище, а також процесів пом'якшення цих ризиків та впливів з урахуванням ризиків та впливів, що виникають з ланцюжків створення вартості та корпоративних стратегій;

  • дозволить уникнути фрагментації вимог належної обачності на єдиному ринку та забезпечити правову визначеність для компаній та зацікавлених сторін щодо того, яку поведінку та обов'язки вони повинні мати;

  • підвищить відповідальність компаній за негативні наслідки їхньої діяльності та забезпечить послідовність зобов'язань компаній в існуючих та запланованих ініціативах ЄС щодо відповідального ведення бізнесу;

  • покращить доступ до засобів правового захисту для тих, хто постраждав від несприятливого впливу на права людини та впливу філософії корпоративного управління компанії на навколишнє середовище;

  • доповнить, як горизонтальний інструмент, що зосереджений на бізнес-процесах, інші заходи, які вже запроваджені або запропоновані, які безпосередньо вирішують певні конкретні проблеми сталого розвитку або, які застосовуються в певних конкретних секторах, переважно в межах ЄС.

У разі виявлення порушення зобов'язань, визначених Директивою, компанії повинні будуть вжити відповідних заходів для запобігання, пом'якшення, припинення або мінімізації негативних наслідків, що виникають у зв'язку зі здійсненням їх власних операцій, діяльності їх дочірніх компаній або ділових партнерів в їх ланцюжку діяльності. Компанії можуть бути притягнуті до відповідальності за завдану шкоду і повинні будуть надати повну компенсацію.

Після підписання Президентом Європейського Парламенту та Президентом Ради директива буде опублікована в Офіційному віснику Європейського Союзу та набуде чинності на двадцятий день після її опублікування.

Держави-члени матимуть два роки на імплементацію нормативно-правових актів та адміністративних процедур для дотримання її юридичного тексту.

Директива застосовуватиметься залежно від розміру компаній, дотримуючись наступного графіка:

  • 3 роки з моменту набуття чинності директиви для компаній з більш ніж 5 000 співробітників і оборотом 1 500 млн євро

  • 4 роки з моменту набуття чинності для компаній з більш ніж 3 000 співробітників і оборотом 900 млн євро

  • 5 років з моменту набуття чинності директиви для компаній з більш ніж 1 000 співробітниками та оборотом 450 млн євро.

Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини