Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Поліцейські рейди під час карантину: на яких підставах поліція може прийти до підприємця

Ірина Плискань, юрист компанії Activitis, розповіла, як правильно поводитися з поліцією

В умовах карантину словосполучення «поліцейські рейдові групи» набуло законного забарвлення і тепер новини від Національної поліції звучать таким чином: «Поліція збільшить кількість рейдових груп, які перевірятимуть дотримання карантинних норм».

Як це відбувається в рамках закону?

Повноваження поліції встановлені Законом України «Про Національну поліцію». Стаття 23 наділяє поліцейських превентивною функцією і дозволяє запобігати вчиненню правопорушень.

На даний момент, всі громадяни та підприємці повинні дотримуватися обмежень карантину, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020. Найбільше такі обмеження відчувають підприємці зі сфери послуг, які володіють розважальними центрами, ресторанами, тренажерними залами, шоурумами. Вони повинні забезпечити свої приміщення усіма необхідними засобами для запобігання поширенню вірусу, працювати в чітко встановлений час, контролювати кількість людей на 1 квадратний метр і так далі.

У той же час, в статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП) та статтею 325 Кримінального кодексу України (КК України) передбачена відповідальність за недотримання правил карантину, встановлених актами законодавства.

Тобто, складається наступний ланцюжок:

  • Є нормативний акт, який зобов'язує підприємців в умовах карантину діяти певним чином

  • Є положення, які встановлюють відповідальність за порушення таких правил

  • Є закон, який дозволяє запобігати таким правопорушення

  • Є правоохоронний орган - поліція, яка законом наділена функціями запобігання правопорушень.

Таким чином, всі обставини складаються так, що, якщо в суботу підприємствам заборонено працювати, а вони працюють і поліція це бачить, то закон дозволяє їй зайти і запобігти правопорушенню з чітким алгоритмом дій: відібрати пояснення у посадових осіб, скласти протокол, розпочати кримінальне провадження, і це буде законно.

Продовження читайте у матеріалі: Поліцейські рейди під час карантину від Ірини Плискань, юриста компанії Activitis.

Унікальне рішення для бізнес-розвідки! Обирайте LIGA360:СПЕЦІАЛІСТ З БЕЗПЕКИ для моніторингу зовнішніх загроз і своєчасного уникнення можливих ризиків. LIGA360 забезпечує цілодобовий моніторинг партнерів, конкурентів та власних компаній, надає можливість автоматичного відслідковування важливих змін.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему