Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Туреччина: дозвіл на проживання та отримання громадянства

З початком війни багато наших співвітчизників стали біженцями у інших країнах в пошуках безпеки або нової долі. Ми вже багато знаємо про умови тимчасового прихистку або міграції в країнах ЄС. Однак, є ще одна сусідня держава, про яку не так багато інформації - це Туреччина. Прямих авіа або морських перевезень зараз немає, проте, серед клієнтів все більше цікавляться цією країною. Загальна інформація в мережі іноді суперечлива, тож завдяки моїм турецьким колегам вдалося зібрати повну картинку по цьому питанню, якою з вами із задоволенням поділюсь.

Наразі у Туреччині відсутні окремі програми для біженців з України, які бажають отримати прихисток, такі програми є лише для громадян Сирії.
За правилами безвізового режиму між Україною та Туреччиною, громадяни України можуть знаходитись в Туреччині 90 днів у півріччі. Після спливу цього терміну треба узаконювати своє перебування.

Для громадян України доступні наступні можливості оформлення короткострокового дозволу на проживання:

1. Гуманітарний дозвіл на проживання.

В разі настання надзвичайної ситуації іноземець не може покинути Туреччину та повернутися до своєї країни у зв'язку, у тому числі, з воєнними діями. Але важливо, що заявник не може податись на ВНЖ іншого типу. Видається максимум на 1 рік.

2. Іноземці, які вивчають турецьку мову.

Тривалість посвідки на проживання не може перевищувати період навчання. Вид на проживання може бути виданий щонайбільше двічі, але важливо, що навчальний заклад повинен мати дозвіл Міністерства національної освіти на викладання турецької мови. Видається максимум на 2 роки.

3. Іноземці, які володіють нерухомим майном у Туреччині.

Іноземці, які володіють нерухомим майном, мають право просити короткостроковий дозвіл на проживання в Туреччині. Нерухоме майно має бути будинком та використовуватися для цієї мети.

4. Іноземці, які не працюють у Туреччині, але інвестуватимуть в обсязі та розмірі, які будуть визначені Радою Міністрів.

5. Іноземці, які бажають залишитися з туристичною метою.

Якщо турист хоче залишитися в Туреччині більш за встановлений термін (90 днів), то він подає заяву до Міністерства культури і туризму для збільшення терміну перебування у країні. Тому, чим більше пам'яток культури ви захочети побачити, тим довше буде дозвіл.

6. Іноземці, які встановлюватимуть ділові або комерційні зв'язки.

Необхідно отримати від резидентів Туреччини (фізичних чи юридичних осіб) лист, що це підтверджує.

7. Іноземці, які братимуть участь у програмах навчання без відриву від виробництва.

Вид на проживання, що видається з цією метою, видаватиметься на термін навчання на підставі документів, що вказують зміст, тривалість та місце навчання, які надаються державними установами та організаціями.

8. Іноземці, які прибудуть до участі в освітніх чи аналогічних програмах у рамках програм обміну студентами чи угод, учасником яких є Туреччина.

Іноземці, які вимагатимуть посвідки на проживання з цією метою перебування, мають отримати документи у відповідних установах.

9. Іноземці, які мають намір отримати медичну допомогу, за умови, що вони не мають захворювання, що становить загрозу громадському здоров'ю (ВІЛ-СНІД).

Іноземці, які прибувають для отримання лікування, мають бути госпіталізовані до державних або приватних лікарень. Дійсна умова медичного страхування не потрібна для іноземців, які підтверджують, що витрати на лікування сплачені. Вид на проживання видаватиметься залежно від тривалості лікування.

10. Іноземці, які переходять на сімейний дозвіл на проживання. Якщо укладений шлюб з громадянином Туреччини.

11. Проведення наукових досліджень.

Іноземці, які подають заяву на отримання посвідки на проживання з цією метою, повинні отримати ліцензію у відповідних установах та організаціях (Міністерство культури і туризму, Міністерство енергетики, університети тощо).

12. Іноземці, які зобов'язані залишатися в Туреччині відповідно до запиту або рішення судових чи адміністративних органів.

13. Іноземці, які відвідуватимуть освітню програму, дослідження, стажування чи курси через державну установу.

Для цього термін дії посвідки на проживання не може перевищувати року.

14. Іноземці, які подають заяву протягом шести місяців після закінчення програми вищої освіти в Туреччині.

Якщо іноземці подають заяву протягом шести місяців після закінчення навчання з цією метою, посвідка на проживання видається лише один раз до одного року.

15. Отримання дозволу на роботу.

Дозвіл на роботу не є короткостроковим дозволом на проживання, але наявність такого дозволу позбавляє необхідності отримувати дозвіл на проживання.

Важливо знати, що короткострокові дозволи на проживання не надають право на роботу, право на роботу надається окремим документом.

Всі короткострокові дозволи на проживання видається максимум на 2 роки.

Довгостроковий дозвіл на проживання

Надається іноземця, які проживали на території Туреччини більше 8 років та отримали дозвіл відповідного міністерства. Отримання довгострокового дозволу не означає автоматичного отримання громадянства Туреччини.

5 способів отримати турецьке громадянство:

Швидкі способи отримання:

1. Громадянство по народженню, якщо людина народилася на території Туреччини.

2. Громадянство по шлюбу з громадянином Туреччини.

Після одруження громадянство Туреччини автоматично не набувається.

Необхідно:

a. Прожити у шлюбі не менше 3 років.

b. Реальне життя у сімейному союзі. Якщо контролюючими органами буде встановлено зворотне, то громадянство не набувається.

c. Відсутність діяльності несумісною зі шлюбним союзом.

d. Відсутність ситуацій створення національної безпеки та громадського порядку.

Існує додатковий варіант для набуття громадянства у прискореному режимі для другого партнера - спільне придбання нерухомості від $75 тис. в Туреччині.

3. Інвестування:

a. Придбання нерухомості на суму від $400 тис (з 13 червня 2022 року сума збільшилася з $250 тис до $400 тис).

b. Створення основного інвестиційного капіталу на суму від $500 тис.

c. Наймання не менше 50 осіб громадян Туреччини.

d. Депозит в еквіваленті від $500 тис у банку Туреччини, такий депозит не може бути використаний протягом 3 років.

e. Придбання державного боргу від $500 тис.

f. Придбання частки у інвестиційному або венчурному фонді нерухомості на суму від $500 тис.

Через 5 років:

4. Реєстрація компанії в Туреччині та отримання дозволу на роботу.

5. Отримання громадянства шляхом придбання нерухомості в Туреччині від $75 тис.

Часто працюєте з договорами? Перевірте їх з функціоналом CONTRACTUM у LIGA360. Незначущі слова, помилки в нумерації, реквізитах та структурі підсвітяться автоматично. Замовте прямо зараз і зробіть договірну роботу ефективнішою.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему