Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перевірки Держпродспоживслужби у 2024 році

З 13 березня 2022 року в Україні було припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року.

Постановою від 08 березня 2024 року № 261 Кабінет Міністрів України поновив проведення позапланових перевірок у сфері надання житлово-комунальних послуг та планових заходів державного ринкового нагляду.

Тож наразі Держпродспоживслужба може здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини.

Як повідомили в Міністерстві економіки України, дане рішення було ухвалено на вимогу європейських партнерів. Зокрема, це необхідний крок в межах рекомендацій Європейської Комісії з підготовки до укладення Угоди АСАА («промислового безвізу») та програми Ukraine Facility. Крім того, такий контроль допоможе захистити споживачів від порушень безпеки нехарчової продукції та законодавства на ринку надання житлово-комунальних послуг, щодо яких регулярно подаються скарги.

Підстави для проведення позапланових перевірок

Статтею 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначені підстави для проведення позапланових перевірок, зокрема:

  • подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

  • виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених суб'єктом господарювання у документі обов'язкової звітності;

  • перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю);

  • звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

Крім того, Постановою № 261 також поновлено проведення планових заходів державного ринкового нагляду на наступні види продукції, а саме:

  • побутових ламп неспрямованого випромінення;

  • низьковольтного еклектичного обладнання;

  • обладнання, яке відповідає належному рівню електромагнітної сумісності.

Таким чином, Держпродспоживслужба буде здійснювати додаткові заходи щодо контролю за безпечністю нехарчової продукції, а саме, стосовно роботи нелегальних постачальників.

Дізнайся більше про повноваження Держпродспоживслужби в LIGA360як уникнути перевірок і порушень, як можуть покарати та інші практичні рекомендації.

LIGA360 LEGAL SOLUTION - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему