Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Барометр бізнесу - його команда. Антикризовий досвід компанії Kyivstar

Реклама

Нещодавно пройшов форум для всіх HR-ів України - HR-марафон. Подія пройшла традиційно для карантинного часу в онлайні і наочно продемонструвала всі болі і переживання провідних компаній країни. Топ-менеджери кадрового управління обговорювали що вдалося зробити за останні два місяці та як українські компанії будуть жити далі.

Ми починаємо серію інтерв'ю з топами великого бізнесу про пост-карантинні та кризові плани.

Оксана Олійник, HR-директор Kyivstar

Чи вірите ви що криза - це дійсно період можливостей? Для кого та яких?

Мені довелося пройти через кілька великих криз, тому я з упевненістю можу сказати, що криза і конкретній людині, і бізнесу дає можливість переглянути усталені процеси, щоденну роботу, якісь звичні рутинні речі і почати робити їх інакше.

Дуже важливо усвідомлювати, що кризи циклічні, а отже, критично важлива готовність бізнесу до змін. Компанія повинна вести свою діяльність так, ніби нові несподівані виклики постануть перед нею вже завтра.

На жаль, ми бачимо, що в перший же місяць карантину деякі компанії не змогли виконати свої зобов'язання перед співробітниками, відправивши їх в неоплачувану відпустку і припинивши виплачувати зарплату та бонуси. Дуже небезпечно існувати і вести бізнес, думаючи тільки про сьогоднішній день, не маючи запасу міцності на випадок, якщо завтра трапиться щось непередбачене.

В Київстар після оголошення карантину ми за кілька днів перейшли на гібридну модель - 60% наших співробітників були переведені на дистанційну роботу. При цьому інших співробітників, функціонал яких має на увазі постійне або часткове перебування в офісі або на об'єктах по Україні, ми забезпечили усім необхідним, зробивши їх роботу в цей складний період максимально безпечною.

У нашій компанії існує Антикризовий комітет - в його складі топ-менеджери. Його основна задача - забезпечення безперервної роботи компанії. Перші два тижні карантину комітет збирався кожен день, тримаючи таким чином ситуацію під повним контролем, швидко реагуючи на всі запити і проблеми.

Яка ваша оцінка ефективності та переведення співробітників на віддалену роботу в подальшому? Як контролювати робочий час і ефектівность команди?

Дистанційна робота для співробітників нашої компанії не стала чимось новим. У нас вже кілька років існував такий формат: кожен співробітник, попередньо за погодженням зі своїм керівником, один день на тиждень міг працювати віддалено. Ми розуміли цінність і філософію дистанційної роботи і поступово рухалися в напрямку розширення цього підходу. Пандемія і карантин внесли свої корективи в наші плани, значно прискорили цей процес. Ми отримали дуже важливий досвід і зрозуміли, що бізнес може існувати та бути ефективним при гібридному форматі організації праці.

Звичайно знадобився час для того, щоб перебудувати роботу і навчити наших менеджерів працювати з командами віддалено. Коли колектив працює поза офісом, багато організаційних моментів, пов'язаних з розпорядком дня, самоорганізацією, поєднання на одній території робочого та особистого життя, надзвичайно важливо враховувати і психологічну сторону такої діяльності. Провівши кілька опитувань, ми визначили ряд факторів, які впливають на емоційний стан співробітників. Для цього ми розробили спеціальну програму NO STRESS. Вона, крім усього іншого, включає і психологічну лінію підтримки, яку нашим працівникам надають кваліфіковані експерти.

Зараз ми займаємося створенням інструментів, які дозволять нам оцінювати ефективність роботи команд, а також вчасно виявляти проблемні моменти.

Ще рано говорити про те як компанія буде працювати після повернення до звичайного життя, але вже точно зрозуміло, що велика частина співробітників може ефективно працювати у віддаленому режимі.

Персонал - це важливий капітал компанії . У що зараз бізнесу потрібно інвестувати?

Зараз, як ніколи, нашим співробітникам важлива турбота, підтримка і увага. Ми робимо все, щоб в умовах зовнішньої невизначеності кожен член великої команди Київстар залишався в комунікаційному полі, знав і розумів, що відбувається в компанії. Щотижня для всіх співробітників ми проводимо пряму лінію з СЕО та іншими топ-менеджерами, розповідаючи про ситуацію, найближчі плани, а також відповідаючи на всі хвилюючі запитання.

Для того щоб співробітники постійно відчували свою приналежність до великого колективу Київстар, ми створили різні ком'юніті за інтересами на нашій комунікаційній платформі Workplace. Щодня наші співробітники разом займаються йогою і спортом, діляться рецептами, лайфхаками роботи поруч з маленькими дітьми та іншими актуальними темами.

Головна мета, яку ми перед собою ставимо, - співробітники повинні відчувати себе поінформованими, мотивованими і залученими в життя компанії.

Зараз всі основні процеси та проекти тривають і розвиваються. Ми не тільки не зупинили рекрутинг, але і відкрили ще більше вакансій, максимально користуючись можливістю забрати з ринку кращих кандидатів.

Звичайно ж, ми не можемо передбачити, як ситуація з коронакризою буде развиватися. Ми маємо кілька планів на подальшу роботу нашої компанії: від оптимистичного до песимістичного. Але навіть за найгіршого розвитку подій ми націлені на максимальне збереження наших співробітників. Криза рано чи пізно закінчиться - так було завжди. Однак щоб вийти з неї з найменшими економічними втратами і згодом дуже швидко стати на ноги, нам не обійтися без нашого найголовнішого капіталу - великої команди Київстар .

Якими інструментами ви користуєтеся для відстеження бренду роботодавця в мережі?

Для мене найважливішим показником бренду Київстар як роботодавця є культура і внутрішня атмосфера компанії. Це своєрідний барометр, який показує стан справ в нашій компанії . Турбота та підтримка - це найважливіше, що компанія може дати своєму персоналу в такий нелегкий час. Я знаю, що це та цінність, яка дає можливість кожному нашому співробітнику відчути впевненість в завтрашньому дні, спокій і безпеку за себе і свою сім'ю.
__

Для технічного відстеження та постійного моніторингу бренду компанії в мережі рекомендуємо звернути увагу на рольове місце HRа в системі LIGA360. IT-екосистема являє собою єдине робочий простір для всієї команди, в тому числі для роботи віддалено. Рішення для HR-менеджера - це набір інструментів для моніторингу трудового законодавства, з усіма новаціями та експертними коментарями, а також модуль системи аналітики та моніторингу медіа-простору Semantrum для відстеження згадок бренду і відгуків про компанію.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини