Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ВАЛЮТНІ КРЕДИТИ КОНВЕРТУЮТЬ ВОСЕНИ

23.07.2014, 09:05
136
0

Законопроект буде винесено на друге читання не раніше вересня
Законопроект буде винесено на друге читання не раніше вересня

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У профільному комітеті парламенту стверджують, що законопроект № 4185а-2 про конвертацію валютних кредитів в гривню буде винесено на друге читання не раніше вересня. При цьому, очевидно, буде прийнято ту його редакцію, яка влаштує Нацбанк.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Отож, як мінімум, до осені змін у цій сфері чекати не варто.

При цьому, очевидно, процес конвертації кредитів в гривню буде доступний лише невеликому числу позичальників. На цей момент йдеться виключно про фізосіб, які взяли кредит на придбання житла, за умови, що це житло для них єдине, а неоплачена частина кредиту становить не більше 1 мільйона гривень за курсом на 1 січня 2014 року. Ну і ясна річ, у позичальника не повинно бути заборгованості з погашення кредиту на момент звернення до банку за конвертацією.

Механізм перерахунку такий: розмір зобов'язань за кредитом фіксується за курсом НБУ на 1 січня 2014 року, розмір щомісячного платежу залишається старим, термін повернення кредиту збільшується.

Таким чином, можна сказати, що банківське лобі знову відпрацювало на 100% і, швидше за все, буде прийнято найменш болючий для банків варіант.

ОДНАК:

У проекті ні слова не сказано про кредити, видані бізнесу. Хоча для нього питання конвертації валютних кредитів не менш гостре.


Увійдіть, щоб залишити коментар