Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Робота оцінювачів потрапила під електронний контроль

23 липня 2018, 15:55
202
0
Реклама

Керівник ФДМУ Віталій Трубаров відзвітував в фейсбуці: «Фонд спільно з оцінним, нотаріальним співтовариством домоглися введення в дію цієї нової системи. Все це робиться для того, щоб покласти край «чорним» угодами з оподатковуваним рухомим або нерухомим майном, через що держава втрачала щорічно до 2 млрд грн податків». За його словами, нова система працює так, що будь-який звіт про оцінку, який не відповідає закладеним ціновим індикативам того чи іншого регіону або території, база приймати не буде. «Але право звернутися до Фонду державного майна з апеляцією оцінювачі мають. І якщо фахівці дадуть позитивну рецензію, то звіт в базу можна буде внести», - додав керівник Фонду. Згідно з повідомленням, за два дні роботи нової системи неприйнятними визнані 10% з представлених звітів внаслідок заниженої оцінки.
Новий порядок, очікувано, був неоднозначно сприйнятий експертами і оцінювачами. Його критики кажуть, що тепер:
- оцінювач зобов'язаний зареєструвати оцінку будь-якого об'єкта нерухомості і заплатити за спробу реєстрації 390 грн. - раніше це було безкоштовно. Якщо звіт відхилили, гроші не повертаються;
- нотаріус перед операцією повинен перевірити цей звіт і заплатити ті ж 390 грн. - раніше і це було безкоштовно;
- розроблені ФДМ індикативні ціни на нерухомість і землю часом викликають подив, особливо в регіонах, де реальні ціни помітно нижче.
Якщо потік критичних повідомлень і запитів буде великий, то не виключено, що ФДМ буде змушений внести корективи в нову систему.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини