Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рахунки номінального утримувача в Україні скоро можна буде відкривати

23 липня 2018, 08:10
319
0
Реклама

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» був прийнятий на основі законопроекту №6141. Він впроваджує концепцію номінального утримувача в українське правове поле. Вважається, що наявність даного інституту сприяє поліпшенню інвестиційного клімату в будь-якій країні.
Встановлено, що рахунок в цінних паперах номінального утримувача відкривається депозитарною установою іноземної фінансової установи, яка відповідає встановленим законодавством вимогам, на підставі договору про надання послуг з обслуговування рахунку в цінних паперах номінального утримувача. На рахунку в цінних паперах номінального утримувача депозитарна установа в порядку, встановленому НКЦПФР, веде облік цінних паперів, прав на цінні папери, що належать клієнтам номінального утримувача, а також клієнтам клієнта такого власника.
На цінні папери, права на які враховуються на рахунку номінального утримувача, не може бути звернено стягнення за зобов'язаннями самого власника. Номінальний утримувач розкриває інформацію про власників і їхніх цінних паперах, операціях з ними у випадках, встановлених законом.
Раніше Національний депозитарій повідомляв, що українська економіка може отримати інвестиції від зарубіжних інвесторів, гривневий еквівалент яких складає близько 100 млрд грн, в разі прийняття законопроекту. Розробка документа проходила в рамках реформування інфраструктури вітчизняного фондового ринку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини