Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У держкомпаніях заборонять виплату надмірних бонусів і винагород

19 липня 2018, 08:06
214
0
Реклама

18 липня на засіданні Кабміну Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в державних компаніях необхідно заборонити виплату надмірних бонусів і винагород. «Я вважаю, що зарплати повинні бути гідні, премії повинні бути гідні, щоб люди не займалися корупцією. Але що стосується жадібності і надмірності, фантастичних якихось цифр, які планується або пропонується виплачувати, я такого підтримувати не можу, - сказав він. - Я поважаю корпоративне управління, прозорість наглядових рад. Але прошу поважати, в тому числі, український народ. Сприймати реальність, а не жити в заболочених цифрах і історіях».
За рішенням уряду доповнюється постанова КМУ від 19.05.1999 №859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» пунктом такого змісту: «Забороняється у разі незатвердження (непогодження) в установленому законодавством порядку річного фінансового плану виплата винагороди (премії) керівникам, заступникам керівників підприємств».
Майже напевно приводом для прийнятого рішення стало рішення наглядової ради НАК «Нафтогаз України» виплатити бонуси правлінню компанії в зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським «Газпромом». Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу. Таким чином, правлінню підлягає виплата в розмірі 45,6 млн доларів. Значна частина цієї суми вже виплачена, але «живих» грошей від виграшу бюджет поки не отримав.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини