Новий глава НБУ в перший свій робочий день в новій якості представив стейкхолдерам нову ж Стратегію Нацбанку на середньостроковий період. Для суб'єктів економіки цей документ цікавий обіцянками і намірами центробанку, які можуть безпосередньо вплинути на їх бізнес або сформувати фінансовий контекст, в якому вони працюватимуть.
Зокрема, до пріоритетів діяльності НБУ серед іншого віднесені:
- досягнення низької і стабільної інфляції, забезпечення стабільності банківської системи, відновлення кредитування і валютна лібералізація;
- адаптивне регулювання фінансового сектора, створення умов для розвитку нових фінансових інструментів і бізнес-моделей.
Впливати на інфляцію передбачається шляхом поглиблення механізмів монетарної політики, накопичення міжнародних резервів, збереження режиму гнучкого обмінного курсу в поєднанні зі згладжуванням надмірних коливань на валютному ринку, оптимізації емісії.
Відновленню кредитування повинні сприяти початок роботи кредитного реєстру НБУ, зниження обсягів проблемної заборгованості в банках (в тому числі за рахунок спрощення процедури стягнення застави по кредитах), посилення захисту прав кредиторів за рахунок вдосконалення процедури банкрутства, розвитку інституту приватних виконавців.
Підвищенню свободи руху капіталу повинні допомогти лібералізація валютних обмежень, приєднання до стандартів електронного обміну інформацією і міжбанківських розрахунків, прийняття нового закону про іноземну валюту.