Мінекономрозвитку винесло на громадське обговорення три законопроекти про застосування концесії у межах розвитку інфраструктури, схвалені 27 грудня Кабміном. Ключовим є проект закону, що стосується регулювання концесійної діяльності для залучення приватного сектору до реалізації проектів на умовах державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, з метою модернізації інфраструктури. Він передбачає:
- чітке розмежування регулювання концесії та інших форм здійснення державно-приватного партнерства;
- єдину процедуру ініціації та прийняття рішення у межах такого партнерства;
- впровадження прозорої процедури вибору концесіонера (концесійний конкурс, конкурентний діалог, прямі переговори);
- можливість залучення радників і незалежних експертів для підготовки концесійних проектів;
- додаткові гарантії для концесіонерів і кредиторів;
- спрощення процедур виділення земельних ділянок для концесійних проектів;
- врегулювання особливостей інфраструктурної концесії;
- можливість передачі вирішення спорів міжнародному комерційному або інвестиційному арбітражу.
Інші законопроекти передбачають зміни в податковому та бюджетному законодавстві. Зокрема, у Податковому кодексі може з'явитися новий розділ, що регулює оподаткування в умовах дії концесійного договору. Крім того, в законопроекті приділено увагу обліку концесійних договорів, погашенню грошових зобов'язань чи податкового боргу в разі передачі всього або частини майна державного або комунального підприємства в концесію, а також усуненню низки колізій.
Зміни в бюджетному законодавстві покликані визначити поняття гарантійного та довгострокового зобов'язання у межах здійснення державно-приватного партнерства, окреслити умови надання державних і місцевих гарантій, встановити умови надання довгострокових зобов'язань розпорядникам бюджетних коштів.