Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заготівники металобрухту говорять про свою зацікавленість у детінізації ринку

26 грудня 2017, 13:10
275
0
Реклама

Президент об'єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков у публікації на корпоративному сайті стверджує, що при існуючих зараз нормативних перешкодах у нелегальних пунктів прийому брухту залишилися переваги перед легальними. «Для «вибілювання» ринку необхідно прийняти пакет законопроектів, що дадуть змогу скасувати розподіл металобрухту на побутовий і промисловий, спростити вимоги до заготівлі брухту (без його переробки), усунути неефективні регуляторні обмеження, дозволити готівкові розрахунки з фізособами та мінімізувати звітність», - вважає голова об'єднання.

В Українській асоціації вторинних металів («УАВтормет») говорять про розробку законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення здійснення операцій з металобрухтом». Більшість його положень спрямована на лібералізацію умов провадження діяльності в галузі, зняття неефективних і застарілих регуляторних обмежень. Законопроект передбачає спрощення порядку здійснення операцій з металобрухтом, зменшення вимог до суб'єктів, які здійснюють операції з металобрухтом, і вимог до оформлення операцій з металобрухтом.

Також передбачається скасування застарілої системи розподілу металобрухту на побутовий і промисловий, чим усувається можливість для корупційних зловживань з боку правоохоронних органів шляхом пред'явлення необґрунтованих претензій до легальних пунктів прийому металобрухту, уточнення компетенції держорганів у сфері здійснення операцій з металобрухтом, виведення з-під подвійного держконтролю операцій з металобрухтом.

На думку авторів ініціативи, результатом прийняття законопроекту має стати впровадження в Україні підходів до регуляції на підставі практики ЄС.

За даними Мінекономрозвитку, в Україні зареєстровано 616 підприємств за операціями з брухтом чорних металів, у тому числі 62 великих, 492 середніх і 62 малих.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини