Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Автори законодавчої ініціативи «Купуй українське, плати українцям» згодні зменшити частку «українського»

20 грудня 2017, 13:58
199
0
Реклама

Співавтори прийнятого парламентом за основу законопроекту «Купуй українське, плати українцям» повідомили, що разом з виробниками вони підготували низку поправок до другого читання документа. Зокрема, пропонується під час публічних закупівель знизити питому вагу місцевої складової в приведеній ціні товару до 0,1 (замість 0,2). «Це дасть українській продукції цінову перевагу до 11,1 % (замість від 25 %, підтриманих у першому читанні). Це відповідає досвіду публічних закупівель США, де невеликим національним виробникам надається цінова перевага 12 %», - написав Віктор Галасюк, голова парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва, на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, пропонується удосконалити формулу розрахунку рівня локалізації. Але для цього чомусь використовувалися рекомендації Інституту математики Національної академії наук України, хоча складність цієї формули зовсім не математична, а економічна.

Депутати також пропонують законодавчо зобов'язати Кабінет Міністрів встановити перелік предметів спеціалізованої закупівлі (а не перелік винятків), для яких застосування місцевої складової буде обов'язковим.

Серед поправок також встановлення вимог до мінімального рівня локалізації для предметів спеціалізованої закупівлі (з винятками згідно з міжнародними угодами та рішеннями уряду, наприклад, щодо товарів, які не виробляються в Україні): з 2020 року - 25 %, з 2023 - 40 %.

Співавтори законопроекту також вважають за необхідне законодавчо ввести п'ятирічний план закупівель предметів спеціалізованої закупівлі. «Ми зробимо публічні закупівлі прогнозованими, що дасть змогу виробникам планувати свою діяльність на роки вперед. При цьому покладемо край хаотичним і непрогнозованим тендерам, «заточеним» під іноземних виробників», - вважає В. Галасюк.

Нагадаємо, що така активність авторів законопроекту є реакцією на серйозну критику їх ініціативи з боку деяких членів уряду та експертів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини