Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Статус національного вишам присвоюватиметься за новою процедурою

23 листопада 2017, 14:01
177
0
Реклама

За рішенням Уряду віднині всі внз із статусом національних мають підтверджувати його кожні 7 років. Крім того, відповідною постановою від 22 листопада визначено критерії надання цього статусу, особливості його підтвердження та приводи для позбавлення незалежно від форми власності навчального закладу.

За статус національного внз варто боротися і в подальшому його відстоювати з огляду на низку пов'язаних з ним переваг, зокрема:

- отримання на пріоритетних засадах бюджетної допомоги для наукової та науково-технічної діяльності;

- отримання на пріоритетних засадах фінансування для придбання наукового та навчального обладнання, комп'ютерних програм тощо за рахунок держбюджету;

- визначення норм часу навчальної й іншої роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників;

- підготовка фахівців з вищою освітою за власними експериментальними освітніми програмами та навчальними планами.

Постанова передбачає, що внз, які вже мають статус національних, мають підтвердити його згідно з приведеним графіком. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти буде відповідальним за прийняття рішення про підтвердження статусу або пропозиції про його позбавлення. Таке рішення прийматиметься за результатами моніторингу. У разі негативних результатів пропозицію про позбавлення статусу агентство передаватиме до Міносвіти.

Внз, що не мають статусу національних, можуть подати свою кандидатуру для його отримання на конкурсній основі. Проте такі конкурси проводитимуться тільки за наявності вакантних статусів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини