16 листопада співробітники прокуратури та СБУ затримали «на гарячому» під час отримання хабара реєстратора центру розвитку та інвестицій при одній з райрад Київської області. Зазначені кошти службовець вимагав та отримав за перереєстрацію права власності на земельні ділянки та запевнення укладення договорів оренди земельних ділянок сільгосппризначення, що перебувають в іншому районі Київської області.
Вина чиновника в цьому випадку має бути ще доведена судом, однак це аж ніяк не перший випадок, коли в питанні земельної корупції та рейдерства тінь падає на реєстраторів, у тому числі нотаріусів. Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова нещодавно повідомила, що Міністерство веде активну діяльність з перевірки якості роботи державних реєстраторів і нотаріусів. За результатами перевірок для 241 державного реєстратора тимчасово заблоковано, а для 16 - анульовано доступ до держреєстру, а до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату направлено одне подання про анулювання свідоцтва про право займатися нотаріальною діяльністю.
У зв'язку з цим не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики та захисту. Сьогодні одним з найбільш поширених об'єктів рейдерських атак є нерухомість, яка потребує постійного юридичного та фізичного контролю. Правовий статус майна можна відстежувати шляхом звернення до реєстру нерухомості. Причому найзручніше контролювати зміни в реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів.
Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням у кабінеті користувача. Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та запобігти спробам рейдерського захоплення.