Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мін'юст підготував нові заходи щодо боротьби з рейдерством

17 листопада 2017, 14:06
121
0
Реклама

У Мін'юсті пообіцяли найближчим часом подати законопроект про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, а також протидії аграрному рейдерству. Документ підготовлено спільно з народними депутатами, Мінагрополітики й аграрними асоціаціями.

За словами замміністра юстиції Олени Сукманової, розробники законопроекту запропонували:

- Забезпечити можливість для власника (саме можливість, а не обов'язок) усі договори щодо майна укладати в нотаріальній, а не просто письмовій формі. Тобто без нотаріально засвідченої згоди власника здійснити будь-які дії з його майном буде неможливо. Ця норма має зняти проблему реєстрації договорів оренди за підробними підписами або фальсифікації самих договорів.

- Визначити, що державний кадастр міститиме відомості про речові права на земельні ділянки, придбані до 1 січня 2013 року, а також про їх власників і користувачів. Це зроблено для того, щоб реєстратор міг дізнатися необхідні відомості про земельну ділянку завдяки автоматичному обміну інформацією між державним земельним кадастром і реєстром прав на нерухоме майно. Новація має ліквідувати проблему подвійних договорів оренди, які часто використовує рейдери як інструмент для атаки на фермерські господарства.

- Дати реєстраторам доступ до демографічного реєстру та бази доручень, щоб вони мали можливість додатково перевіряти осіб, які бажають здійснити реєстрацію своїх прав.

- Передбачити можливість для землевласника розірвати в односторонньому порядку договір оренди, якщо є більш як піврічна заборгованість з оплати. Також орендарі й орендодавці зможуть звернутися до держреєстратора із заявою про зупинення автоматичного оновлення договору оренди землі з дати його закінчення.

Нагадаємо, про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також через сповіщення в кабінеті користувача з допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, запущеного на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та запобігти спробам рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини