Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мін'юст підготував нові заходи щодо боротьби з рейдерством

17 листопада 2017, 14:06
165
0
Реклама

У Мін'юсті пообіцяли найближчим часом подати законопроект про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, а також протидії аграрному рейдерству. Документ підготовлено спільно з народними депутатами, Мінагрополітики й аграрними асоціаціями.

За словами замміністра юстиції Олени Сукманової, розробники законопроекту запропонували:

- Забезпечити можливість для власника (саме можливість, а не обов'язок) усі договори щодо майна укладати в нотаріальній, а не просто письмовій формі. Тобто без нотаріально засвідченої згоди власника здійснити будь-які дії з його майном буде неможливо. Ця норма має зняти проблему реєстрації договорів оренди за підробними підписами або фальсифікації самих договорів.

- Визначити, що державний кадастр міститиме відомості про речові права на земельні ділянки, придбані до 1 січня 2013 року, а також про їх власників і користувачів. Це зроблено для того, щоб реєстратор міг дізнатися необхідні відомості про земельну ділянку завдяки автоматичному обміну інформацією між державним земельним кадастром і реєстром прав на нерухоме майно. Новація має ліквідувати проблему подвійних договорів оренди, які часто використовує рейдери як інструмент для атаки на фермерські господарства.

- Дати реєстраторам доступ до демографічного реєстру та бази доручень, щоб вони мали можливість додатково перевіряти осіб, які бажають здійснити реєстрацію своїх прав.

- Передбачити можливість для землевласника розірвати в односторонньому порядку договір оренди, якщо є більш як піврічна заборгованість з оплати. Також орендарі й орендодавці зможуть звернутися до держреєстратора із заявою про зупинення автоматичного оновлення договору оренди землі з дати його закінчення.

Нагадаємо, про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також через сповіщення в кабінеті користувача з допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, запущеного на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». Контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна, власник зможе швидко відреагувати на незаконні дії та запобігти спробам рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини