Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Акціонерним товариствам запропоновано позбавитися від статусу публічності, якщо він їх обтяжує

17 листопада 2017, 10:12
236
0
Реклама

Підтриманий Парламентом законопроект № 5592-д удосконалює порядок емісії цінних паперів, систему розкриття інформації на фондовому ринку, корпоративне управління в акціонерних товариствах, діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку. Врегульовано питання емісії цінних паперів міжнародними фінансовими організаціями на території України. Уточнена термінологія, виключені положення, які мали неоднозначний і суперечливий характер, що могло б призвести до зловживань під час їх застосування.
Змінено норми щодо регулярної інформації про емітента, зокрема, розмежовані вимоги до публічних і приватних АТ. Удосконалено вимоги до незалежних директорів, окремо прописані вимоги до таких директорам банків. Знижено поріг розкриття інформації про власників голосуючих акцій приватних акціонерних товариств з 10% до 5%.
Також записано, що всі ПАТ (станом на дату набрання чинності Законом) будуть вважатися не здійснювали публічної пропозиції. Здійснили ж його будуть вважатися тільки ті емітенти, цінні папери яких будуть перебувати в лістингу фондової біржі на той час, а також ті емітенти, які оприлюднять заяву, що вони здійснювали публічне пропозицію цінних паперів. До решти ж АТ будуть застосовуватися вимоги Закону «Про акціонерні товариства», які регулюють діяльність приватних акціонерних товариств.
Закон також створює передумови для появи в Україні власних IPO. Для публічних компаній повинен бути відкритий доступ до залучення акціонерного капіталу від некваліфікованих інвесторів. Приватним компаніям такий доступ буде обмежений.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини