Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Законодавець розгляне урядову ініціативу про скорочення кількості контролюючих органів на держкордоні

16 листопада 2017, 10:33
153
0
Реклама

Законопроект передбачає передачу функцій екологічного та радіологічного контролю в пунктах пропуску через кордон органам ДФС і Держприкордонслужби відповідно. В уряді розраховують, що така оптимізація буде важливим кроком в усуненні існуючих бар'єрів для реалізації системи «Єдине вікно» і створить умови для впровадження європейських стандартів державного контролю ЗЕД-операцій.

Крім того, буде зменшено час на проведення контрольних процедур на межі і спрощено їх проведення без шкоди для безпеки. У результаті це має позитивно позначитися на прискоренні міжнародної торгівлі.

Нагадаємо, раніше Кабмін схвалив законопроект № 4777, що впроваджує інститут уповноваженого економічного оператора за прикладом того, що функціонує в ЄС. Це черговий захід із гармонізації законодавства з європейськими стандартами, що дає змогу позбавитися від обтяжливих і тривалих митних процедур.

Передбачається, що протягом перших трьох років сертифікати уповноваженого економічного оператора видаватимуться тільки тим українським підприємствам, які є одночасно виробниками та експортерами продукції (чи імпортерами сировини, матеріалів, деталей, комплектуючих виробів для виробництва товарів).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини