Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент назвав ключові чинники створення Антикорупційного суду

11 жовтня 2017, 17:36
185
0
Реклама

11 жовтня під час виступу на засіданні ПАРЄ Президент приділив увагу питанню створення Антикорупційного суду, зазначивши, що зараз йде робота з пошуку оптимальної формули для створення цього органу.
Він окреслив коло передумов благополучного і якнайшвидшого вирішення цього питання:
- якісне законодавство, що відповідає нормам Конституції;
- незалежні, політично нейтральні і неупереджені члени комісії, які здійснюватимуть добір суддів;
- професійні та доброчесні кандидати на посади суддів;
- наявність в суспільстві довіри до новоствореного суду.
Коментуючи зареєстровані в парламенті законопроекти, Глава держави зазначив, що найбільше питань викликають запропоновані народними депутатами положення про повернення політичним органам - Верховній Раді, Міністру юстиції, Президенту - істотного впливу на формування складу такого суду. Нещодавній висновок Венеціанської комісії чітко і недвозначно вказав на неприпустимість політичного впливу на формування антикорупційного суду. Президент акцентував, що це суперечить європейським стандартам та ідеології конституційної реформи, яка повинна бути побудована за принципами максимальної деполітизації судової влади.
Нагадаємо, раніше Президент висловлював сумніви в необхідності окремого Антикорупційного суду, пославшись на те, що можна обійтися спеціальними палатами в існуючих судах. Однак незабаром він змінив думку і висловився за створення суддівської антикорупційної вертикалі в складі Антикорупційного суду, касаційної інстанції - антикорупційної палати у Верховному Суді і представництв Антикорупційного суду на місцях.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини