Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розпочато реформу системи освіти

6 вересня 2017, 10:32
178
0
Реклама

Верховна Рада прийняла новий Закон «Про освіту». Він передбачає істотну зміну вітчизняної системи освіти, багато в чому - на рівні базових принципів.

Зокрема, йдеться про створення компетентнісного навчання. Серед ключових компетентностей - математична, загальнокультурна, економічна й екологічна, завзятість та інноваційність тощо. Наскрізні уміння - критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, уміння конструктивно управляти емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, вирішувати проблеми.

Має відбутися перехід від школи, де дають тільки інформацію, до школи, де дитина отримує знання й уміння їх застосовувати, а також цінності для сприйняття навколишнього світу та дійсності.

Ця трансформація потребувала збільшення тривалості навчання на рік і створення повноцінної старшої профільної школи, де діти отримуватимуть достатні знання для вступу до вузів. Така школа матиме ліцеї академічного та професійного напряму. У перших учні можуть поглибити знання і потім вступити до внз. У професійних ліцеях разом із загальною середньою освітою школярі отримуватимуть першу професію.

12-річна школа дасть змогу перейти від чотирирічного бакалаврата у внз до трирічного за більшістю спеціальностей.

Новий Закон значно збільшує академічну, організаційну, фінансову та кадрову автономію всіх навчальних закладів. Як суб'єкти господарювання, вони за погодженням із засновниками можуть набувати не лише статус бюджетної установи, а й некомерційного чи неприбуткового навчального закладу. Це істотно підвищує їх фінансову автономію і надає право самостійно розпоряджатися позабюджетними надходженнями.

Також навчальними заклади мають право об'єднуватися з іншими установами та здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти і за різними видами освіти.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини