Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Окреслено заходи щодо реформування системи торгового захисту України

10 серпня 2017, 15:38
234
0
Реклама

Мінекономрозвитку розробило пакет законопроектів щодо реформування системи торгового захисту України. Основна мета змін - підвищення прозорості проведення торгових розслідувань, створення чіткого та зрозумілого механізму застосування заходів торгового захисту.

Пропонуються:

- зміни на інституціональному рівні - розмежування та уточнення повноважень і функцій Мінекономрозвитку та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі;

- зміни в процесуальних і матеріальних нормах;

- формування цілісного підходу до регулювання;

- IТ-рішення для оптимізації процесів проведення торгових розслідувань.

Автори змін вважають, що реалізація запропонованих заходів позитивно вплине на суб'єктів економічної діяльності в Україні, оскільки істотно підвищиться оперативність реагування на прояви недобросовісної конкуренції та зростаючого імпорту; підвищиться прозорість проведення торгових розслідувань. Крім того, спрощення сприйняття законодавства та процедур розширить коло його «користувачів» серед компаній, також зменшаться їх витрати на підготовку матеріалів і документації під час розслідувань.

На сайті Міністерства для громадського обговорення розміщено п'ять законопроектів, які вносять зміни до законів «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту», «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» та Митного кодексу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини