Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що робити, якщо до вас прийшли з Держпраці

20 червня 2017, 14:14
344
0
Реклама

Наближається хвиля перевірок дотримання роботодавцями законодавства про працю. Для цього вже підготовлено правове регулювання (аж до нових форм посвідчень інспекторів), і бізнесу, що використовує найману працю, необхідно належним чином підготуватися до ймовірного візиту Держпраці. Денис Овчаров, адвокат, партнер практики правової безпеки бізнесу Juscutum, дав низку рекомендацій про те, як зустрічати ревізорів та успішно проходити перевірку. Серед іншого експерт дав такі поради роботодавцям.

Перший крок у підготовці до перевірки - повний кадровий аудит. Є два варіанти, якими може скористатися роботодавець:

- кадровий внутрішній аудит, який проводить штатний кадровик або незалежна аудиторська компанія;

- аудит, що проводиться силами інспекторів з праці (він можливий за наявності письмової заяви роботодавця). За результатами такого аудиту інспектор з праці складе довідку про стан дотримання законодавства про працю та надасть рекомендації щодо його дотримання. Але цілком можливо, що наступного дня після надання довідки на порозі з'являться інспектори.

Другий крок - проведення бесід, консультацій і тренінгів для працівників компанії. Треба роз'яснити їм їхні права та обов'язки, розповісти, якою буде процедура інспектування.

Інспектори вже на порозі? Контрольні повноваження інспектора мають бути підтверджені виданим Держпраці службовим посвідченням установленої Мінсоцполітики форми. Такі посвідчення мають бути включені до реєстру посвідчень, який веде Держпраці. Випишіть усі дані, вказані в посвідченні, та проведіть елементарну перевірку - чи включено посвідчення прибулого інспектора до реєстру.

Документи, які повинні вам пред'явити перед початком інспектування, - посвідчення затвердженого зразка та направлення на перевірку.

Є також додаткові моменти, на які треба звернути увагу під час проведення інспектувань органами Держпраці:

- інспектування проводиться за місцезнаходженням суб'єкта господарської діяльності;

- тривалість інспектування не може перевищувати 10 робочих днів, а для суб'єктів малого бізнесу - 2 робочих днів;

- під час підготовки до проведення інспектування інспектор з праці може вимагати інформацію та документи у рамках предмета інспекції, тільки якщо вважатиме, що це не зашкодить інспектуванню. Якщо ви надасте документи, може бути проведено невиїзне інспектування. Але це не унеможливлює проведення інспектування за місцем знаходження об'єкта інспектування;

- перевірка має бути проведена у присутності керівника або уповноваженої особи, але це не обов'язкова умова;

- не варто забувати про журнал перевірки - інспектор повинен його заповнити;

- інспектор праці має право залучити до перевірки правоохоронні органи. Але для цього у них є дві підстави: наявність ознак кримінального правопорушення та створення загрози безпеці інспектора з праці.

Рекомендуємо ознайомитися з повним текстом рекомендацій за вказаним вище посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини