Сьогодні набрав чинності Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», на який покладаються надії щодо створення сприятливих умов для розвитку кіновиробництва та заснування прозорих процедур фінансування державою кінопроектів.
Розробники Закону обґрунтували необхідність його прийняття тим, що кінематографія наразі набуває надзвичайного значення, оскільки саме вона вносить неоціненний внесок у розвиток національних цінностей і культури українського народу. Водночас ситуація в українській кінематографії, на жаль, не дає змоги робити оптимістичних прогнозів на майбутнє і без стимулюючої підтримки держави на галузь чекає стагнація.
Закон визначає засади, форми, умови та порядок державної підтримки кінематографії. Так, серед нововведень впровадження механізму повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених під час випуску фільмів, що пройшли культурний тест. Крім того, Закон спрямований на розвиток дистриб'юторської мережі, яка, своєю чергою, дасть змогу вивести комерційні фільми на беззбитковий рівень. Окрему увагу приділено боротьбі з піратством, у тому числі в мережі Інтернет.
Положення, передбачені Законом, на думку його розробників, мають привести до низки поліпшень, серед яких:
- збільшення обсягу вироблених в Україні фільмів, у тому числі національних, й їх трансляції на телеканалах України;
- збільшення частки українських фільмів у касових зборах України із сьогоднішніх 2,5 % до 25 %, збільшення частки українських фільмів і серіалів в ефірі загальнонаціональних телеканалів у 3 рази;
- залучення інвестицій і розвиток інфраструктури кіновиробництва;
- посилення захисту інтелектуальної власності та боротьби з піратством у відповідній сфері;
- розвиток сучасної інфраструктури для виробництва та розповсюдження кіно і серіалів з метою створення конкурентоспроможного, у тому числі і на зовнішніх ринках, українського продукту;
- збільшення кількості робочих місць і податкових надходжень до бюджету.