Верховна Рада легалізувала приватну детективну діяльність. Розробники відповідного профільного Закону, серед іншого, вказали на те, що приватні детективи надають істотну допомогу суб'єктам підприємницької діяльності у вивченні репутації й фінансового стану позичальників та інших партнерів, визначенні їх здатності реально виконувати взяті на себе фінансові зобов'язання. Крім того, вони значною мірою уберігають від укладення ризикованих правочинів і ухилення боржників від сплати заборгованостей.
Відтепер приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу освіту (не обов'язково юридичну) або стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років. Крім того, необхідно пройти відповідне навчання для здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та отримати свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.
Також прийнятий 13 квітня Закон "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" (на базі законопроекту № 3726) врегулював:
- види й правовий статус суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності;
- процедуру видачі свідоцтв;
- види детективних послуг;
- питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів;
- процедуру отримання дозволу на придбання, зберігання й застосування спеціальних засобів та умови їх застосування;
- особливості контролю за діяльністю суб'єктів приватної детективної (розшукової) діяльності тощо.