Заступник Міністра аграрної політики й продовольства України Олена Ковальова повідомила, що впровадження в Україні аграрних розписок поступово набирає обертів, відкриваючи аграріям нові можливості для залучення ресурсів. За час існування такого проекту з 2014 року не було зафіксовано жодного примусового стягнення заборгованості, оскільки всі аграрні розписки добровільно виконано з настанням терміну виконання або виконуються.
Зараз розписки діють у 8 регіонах: Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях. За словами пані Ковальової, цей інструмент відкриває нові можливості для малих і середніх фермерів та підтверджує свою ефективність, тому очікується його поширення на всю територію України.
У Мінагрополітики також нагадали, що аграрна розписка - це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов'язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити постачання сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.
Головні особливості аграрних розписок :
- безумовне зобов'язання позичальника;
- застава майбутнього врожаю;
- реєстрація нотаріусом в Реєстрі аграрних Розписок;
- швидка процедура примусового виконання.
Типи аграрних розписок:
- товарна (виплата продукцією);
- фінансова (виплата грошима після продажу врожаю).