Президент подав до Парламенту законопроект, спрямований на нормативне врегулювання процесуальних механізмів, які мають забезпечити ефективний, справедливий, неупереджений і своєчасний захист прав та свобод особи в суді.
З-поміж багатьох запропонованих змін примітним є запровадження можливостей для здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій («електронний суд»), зокрема виконання всіх процесуальних дій через засоби електронного зв'язку з відповідними механізмами ідентифікації та безпеки.
Учасникам справи надається можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, не полишаючи свого житлового або робочого приміщення, а для свідків, експертів - у приміщенні іншого суду.
Матеріали справ зберігатимуться, як правило, в електронному вигляді, що спростить доступ до них учасників справи, усуне часові, фінансові та організаційні витрати, пов'язані з пересиланням матеріалів справи з одного суду до іншого, спростить аналіз та узагальнення судової практики тощо.
Прикінцеві та перехідні положення законопроекту, а також похідні зміни до законів регулюють порядок поступового переведення судочинства в режим «електронного суду».
Водночас слід зауважити, що право учасників справи звертатися в паперовій формі до суду залишиться в них і після запровадження «електронного суду».
Зазначені нововведення передбачено законопроектом № 6232.