Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Українцям компенсують вартість життєво важливих ліків

21 березня 2017, 09:21
156
0
Автор:
Реклама

Ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми можна буде отримати за рецептом в аптеці безкоштовно чи з невеликою доплатою.

Для цього треба звернутися до лікаря, отримати виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти в аптеку та отримати ліки.

З цією метою вводиться механізм відшкодування вартості ліків шляхом встановлення оптово-відпускних цін на ці препарати, які розраховуються як медіана референтних цін на такі самі препарати у референтних країнах.

До референтних країн належать: Республіка Польща, Словацька Республіка, Чеська Республіка, Латвійська Республіка, Угорщина.

Повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів здійснюється в межах затвердженого Мінохоронздоров'я розміру відшкодування вартості лікарських засобів, включених до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, який затверджується Мінохоронздоров'я.

До Реєстру вносяться торгові назви лікарських засобів, оптово-відпускна ціна за упаковку яких не перевищує граничну оптово-відпускну ціну в перерахунку на добову дозу лікарського засобу, а також сума доплати (у разі якщо вартість лікарського засобу відшкодовується частково).

Інформація в Реєстрі оновлюється двічі на рік станом на 1 січня і 1 липня поточного року та публікується на офіційному сайті Мінохоронздоров'я.

Участь аптек у програмі відшкодування вартості лікарських засобів відбувається виключно на добровільних засадах.

Таке рішення прийнято постановою Кабміну від 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів».

Нагадаємо, для забезпечення механізму реімбурсації Кабмін виділив 500 млн грн.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини