Введення референтних цін на ліки і реімбурсації призведе до того, що провідні фармкомпанії перестануть постачати в Україну інноваційні та якісні препарати, як вважають учасники фармринку. Представники фармкомпаній зазначають, що прийняті нормативні акти безпосередньо забороняють присутність на ринку препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу, ціна яких вище визначеного граничного рівня. При цьому в нормативних актах відсутня первісно закладена можливість продавати дорожчі препарати за кошти пацієнтів без відшкодування з бюджету.
«Не треба регулювати весь ринок, не можна за 0,5 млрд грн отримати ринок, обсяг якого становить 1,7 млрд грн. Було б недоцільно забороняти препарати виходячи з їх ціни. Це наша позиція і це практика європейських країн», - заявляє голова комітету з охорони здоров'я Європейської Бізнес Асоціації Георгій Вікторов.
Віце-президент Асоціації представників міжнародних фармацевтичних виробників України Станіслав Корнєв зазначає, що кошти, передбачені в Держбюджеті на програму реімбурсації, - всього лише 15 грн на рік на людину, не сприятимуть розвитку ринку.
У листопаді 2016 року Кабмін прийняв постанову № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби», а також постанову № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів», якими затвердив введення референтних цін на лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.