Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ринок пального:

29 листопада 2016, 15:30
224
0
Реклама

Паливний ринок України хочуть реформувати. Кабмін підтримав рекомендації АМКУ щодо підвищення рівня конкуренції на ринках нафти й нафтопродуктів. Антимонопольне відомство рекомендувало:

- перенести 5% акцизного податку з роздрібної реалізації нафтопродуктів до ставки базового акцизу при імпорті й виробництві пального;

- розвивати біржову торгівлю нафтопродуктами;

- посилити контроль за законністю встановлення газових модулів.

Проте, незважаючи на підтримку пропозицій АМКУ, Кабінет Міністрів поки лише доручив низці міністерств і відомств (Міністерству енергетики та вугільної промисловості, МЕРТ, Мінфіну та ін.) надати погоджені пропозиції щодо покращення конкуренції на ринку палива. Стосовно нарахування акцизного податку з роздрібної реалізації нафтопродуктів учасники ринку й представники влади мають різні думки.

Нагадаємо, що з 2015 року було введено збір із роздрібної реалізації підакцизних товарів (у т. ч. й палива). На сьогодні роздрібний акциз надходить до бюджетів місцевих громад, а вони, у свою чергу, мають використовувати ці кошти на ремонт місцевих доріг. Проте, як стверджують експерти, місцеві громади недоотримують мільярдні суми надходжень, оскільки заправки перестають платити цей збір, входячи в корупційну змову з місцевою владою.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини