Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ліквідують схему обману

15 листопада 2016, 09:04
164
0
Реклама

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект Закону про захист обдурених вкладників банків. Законопроект «Про внесення змін до закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб щодо відшкодування фізичним особам шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та фінансових послуг» (реєстр. номер 5390 від 14.11.2016) внесено як невідкладний.

Мета законопроекту - ліквідувати схему, за якої фізичним особам пропонувалося укладати не договори банківського вкладу з банком, а договори позики з небанківськими фінансовими установами через повіреного, яким виступає банк.

Яскравим прикладом використання цієї схеми є діяльність банку «Михайлівський». Після банкрутства фінустанови виявилось, що на такі договори не поширюються гарантії Фонду гарантування вкладів, оскільки не існує гарантії відшкодування коштів, залучених як позика до небанківської фінансової установи. Вкладники свого часу не були про це проінформовані банком та не підозрювали про можливі наслідки.

У разі прийняття зареєстрованого законопроекту Парламентом з'явиться можливість повернути (через Фонд гарантування) кошти вкладникам, які були обдурені за такою схемою.

У майбутньому законопроектом пропонується встановити для небанківських фінансових установ заборону на залучення коштів фізичних осіб (окрім учасників такої установи) із зобов'язанням їх повернення, у тому числі шляхом отримання позики. Для банків встановлять заборону здійснювати без відображення в зобов'язаннях та активах банку операції залучення коштів фізичних осіб із метою їх прямого розміщення в кредити.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини