Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пропонують в два рази збільшити

13 жовтня 2016, 09:05
199
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5256, яким пропонується підвищити максимальну гарантовану виплату за банківськими вкладами до 400 тис. грн.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Автори законопроекту заявляють, що таке підвищення є обгрунтованим, враховуючи інфляційні втрати, коливання валютного курсу та падіння купівельної спроможності гривні.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту реалізація його положень створить умови для відновлення довіри до банків та зменшить соціальну напругу.

Законопроектом також пропонується встановити внесення банками регулярного внеску до Фонду на диференційованій основі, залежно від ступеня ризику в діяльності банку, та граничні розміри таких внесків - не більше 1,5% від бази нарахування в національній валюті та 2,4% від бази нарахування в іноземній валюті. Якраз ці зміни дадуть можливість підвищити граничний розмір відшкодування вкладів фізособам до 400 тис. грн.

ПРОТЕ:

Серед пропонованих змін законодавці хочуть змінити черговість задоволення вимог кредиторів від реалізації майна банків. Перші дві черги (вимоги, які виникли в результаті завдання шкоди життю, здоров'ю громадян, та вимоги по зарплаті працівникам банків) залишаються без змін. А ось в третю чергу пропонується задовольняти вимоги вкладників банку з повернення коштів, які не покриваються гарантованою Фондом сумою. Вимоги Фонду переміщено до п'ятої черги, а Нацбанку - до шостої.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини