Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Регулювання цін скасують

19 вересня 2016, 09:06
176
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Урядовий комітет схвалив проект постанови «Про реалізацію пілотного проекту щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Пілотний проект передбачає скасування з 1 жовтня надмірного адміністративного регулювання цін на харчові продукти.

Попередні дослідження демонструють, що адміністративне регулювання цін неефективне. А ціни на продукти, які штучно регулюються, зростають в середньому на 20% швидше, ніж ціни на решту продуктів.

«В умовах вільної конкуренції бізнес змушений пропонувати кращу ціну і для цього зовсім не потрібне втручання держави. Навпаки - таке втручання приносить лише шкоду, воно спотворює конкуренцію, обмежує доступ на ринок, провокує зростання цін та створює можливості для зловживань», - пояснює заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Крім того, складність бюрократичних процедур створює величезні корупційні ризики та додатковий тиск на бізнес. Це підтверджують чисельні звернення галузевих об'єднань та бізнес-асоціацій.

ПРОТЕ:

Адміністративне регулювання цін буде скасовано тимчасово, для того, щоб оцінити, як втручання держави впливає на ціноутворення. Протягом трьох місяців вивчатиметься динаміка цін, і за результатами моніторингу буде прийнято рішення щодо скасування, обмеження чи поновлення такого регулювання.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини