Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

«Бензинова справа»

25 серпня 2016, 09:00
198
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Антимонопольний комітет України приступив до слухань у так званій «бензиновій справі», в якій фігурують «Золотий екватор», «ВОГ Рітейл», «Окко Нафтопродукт», «Альянс Холдинг», «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ», «Паралель-М», «АМІК Україна». Їх підозрюють у погоджених діях при встановленні роздрібних цін на світлі нафтопродукти.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

За даними АМКУ, в період з січня 2013 року до січня 2016 року включно відповідачі одночасно або майже одночасно (з інтервалом в декілька днів) змінювали (підвищували або зменшували) роздрібні ціни на бензин марки А-95 без об'єктивних на те ринкових причин. При цьому від 20% до 80% загального обсягу нафтопродуктів відповідачі реалізовували за нижчими цінами у рамках програм лояльності.

Комітет переконаний, що такі дії призводять до усунення цінової конкуренції між гравцями та зниження конкуренції на ринку в цілому. Але остаточне рішення він винесе тільки після проведення засідань, на яких будуть повністю проаналізовані матеріали розслідування, а також вислухані аргументи фігурантів справи. У разі, якщо провина буде доведена, нафтотрейдерам загрожує штраф.

ПРОТЕ:

Варто зазначити, що АМКУ взявся за розслідування справи за досить тривалий період. Отже, аналогічних дій можна очікувати і учасникам інших ринків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини