Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Недобросовісна конкуренція

17 серпня 2016, 09:05
212
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Антимонопольний комітет затвердив Рекомендаційні роз'яснення від 09.08.2016 № 39-рр щодо розрахунку штрафів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Антимонопольний комітет України роз'яснює підходи до розрахунку базового штрафу за порушення різної тяжкості. Залежно від того, чи буде порушення класифіковане: найбільшої, значної або помірної тяжкості, початковий розмір штрафу буде помножений на декілька коригуючих коефіцієнтів. При визначенні ступеня тяжкості порушення враховуватиметься: вплив на суміжні ринки, соціальна значущість товару, а також рівень прибутковості діяльності, пов'язаної з порушенням.

У свою чергу порушник отримає можливість надати обґрунтований розрахунок розміру неправомірно отриманої вигоди або втрат осіб, чиї права було порушено, з метою розрахунку базового розміру штрафу.

Комітет відстоює позицію, що штраф за антиконкурентні порушення повинен перевищувати незаконно отриманий прибуток та мати стримуючий ефект, при цьому не усуваючи суб'єкта господарювання з ринку чи позбавляючи його можливості конкурувати.

ПРОТЕ:

Те, що АМКУ готовий зробити механізм розрахунку штрафу більш формалізованим та зрозумілим, не можна не привітати. Але слід зауважити, що сума штрафу до сплати все-таки розраховуватиметься суто індивідуально.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини