Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запрацює «принцип витягнутої руки»

5 серпня 2016, 09:03
291
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Кабмін визначив товари, які контролюватимуться за «принципом витягнутої руки». Розроблено проект постанови.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з документом за «принципом витягнутої руки» контролюватимуть імпорт та експорт таких видів аграрної продукції: великої рогатої худоби, свиней, креветок, кави, насіння коріандру, кардамону, пшениці, ячменю, вівса та кукурудзи, рису, насіння гірчиці, соєвої та пальмової олії, цукру, какао-бобів, спирту, апельсинового та яблучного соку.

До підконтрольного списку також включено такі сировинні продукти: нафта, газ, дизель, карбамід, поліпропілен, цинк, свинець, кобальт, мідь, нікель та алюміній, а також дорогоцінні метали - золото, срібло, паладій, платина.

Відповідно до «принципу витягнутої руки» ціни на товари та послуги в угодах між взаємозалежними особами повинні бути зіставлені з цінами, які мали б місце в угодах між незалежними підприємствами. Мета використання «принципу» - в забезпеченні належного рівня збору податків у кожній юрисдикції та уникнення подвійного оподаткування. На підставі цього принципу здійснюватиметься контроль за трансфертним ціноутворенням перелічених вище товарів. Після визначення переліку цих товарів у ДФС з'явиться дієвіший механізм контролю над операціями.

ПРОТЕ:

Контролю підлягають експортно-імпортні операції з товарами, які мають біржові котирування. Це багато в чому допомогло б визначити рівень обгрунтованих цін на товари. Але для проведення такого аналізу потрібні значні людські та технологічні ресурси. Податкова регулярно скаржиться на відсутність кваліфікованих кадрів для здійснення контролю над трансфертним ціноутворенням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини