Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Насіння сертифікуватимуть

4 липня 2016, 09:05
258
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Закон від 08.12.2015 № 864 «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами» набрав чинності 1 липня 2016 року.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, вдосконалено повноваження органів виконавчої влади у сфері насінництва та розсадництва; підстави придбання права на виробництво і використання насіння та посадкового матеріалу; вимоги щодо введення в обіг насіння та посадкового матеріалу та порядку проведення їх сертифікації.

Також уточнено окремі законодавчі приписи щодо використання «невизнаного» насіння та посадкового матеріалу, порядок здійснення контролю в цій сфері та залучення осіб, винних у порушенні відповідного законодавства, до юридичної відповідальності.

Фізособи-підприємці та юрособи, яких не включено до Реєстру суб'єктів насінництва, мають право здійснювати реалізацію насіння та посадкового матеріалу тільки за наявності сертифікатів на насіння та посадковий матеріал і дотримання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

Сертифікати на насіння або на посадковий матеріал можуть бути видані, якщо:

насіння та посадковий матеріал належить до сорту, занесеного до реєстру сортів рослин України;

насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва;

посадковий матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва.

Крім того, Мінагропрод наказом від 13.06.2016 № 198 затвердило форми заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва.

ПРОТЕ:

Фактично, враховуючи традиційне запізнення з прийняттям необхідних підзаконних актів, нові норми реально запрацюють лише через місяць-другий.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини