Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Отримати паспорт Євросоюзу стане складніше

8 серпня 2018, 08:30
436
0
Реклама

Єврокомісія анонсувала зміни у правилах надання громадянства країн-членів ЄС. Насамперед, це стосуватиметься так званих «золотих паспортів» та «золотих віз», коли громадянство або довготривалі дозволи на проживання отримуться на підставі придбання нерухомості або інвестування в економіку країни перебування

У звіті Єврокомісії згадуються такі країни, як Кіпр, Мальта і Греція, які видають значну кількість довгострокових дозволів на проживання. Проте на сьогодні схожі норми діють ще й у Австрії, Бельгії, Болгарії, Іспанії, Латвії, Литві, Монако, Португалії і Швейцарії. Угорщина від такого порядку відмовилась минулоріч.

Йдеться не лише про сам факт подібних процедур, а й про недостатню перевірку прохачів, зокрема, щодо їх правослухняності в країнах постійного перебування та джерел походження капіталів. Окрім того, при оформлені дозволів не обов'язковим є проживання в країні, або ж цей термін є мінімальним як у Португалії: 7-14 днів на рік.

Очікується, що у нових нормах ЄС щодо надання громадянства країнами-членами ЄС, що повинні побачити світ у вересні, йтиметься про більш виважений підхід при наданні громадянства та дозволів на постійне проживання громадянам третіх країн, прискіпливу перевірку їх особи, бізнесу, відсутності у санкційних списках тощо.

Схожа норма діє і в українському законодавстві. Так, згідно пункту 3 ст. 4 Закону «Про імміграцію» дозвіл на іміграцію в межах квоти надається особам, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 тисяч доларів США. Разом з тим, цей спосіб досить складний і не користується особливою популярністю серед іноземців.

Для України актуальним залишається питання надання громадянства за спрощеною процедурою за національним принципом сусідніми країнами, насамперед Угорщиною та Румунією.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини