Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДІЛОВА РЕПУТАЦІЯ БАНКІВ

7 грудня 2015, 09:04
237
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національний банк України планує врегулювати низку питань щодо ділової репутації банкірів. Про це йдеться в проекті змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Проект удосконалює процедуру прийняття Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем рішень про ділову репутацію осіб.

Так, планується дозволити Комітету з питань нагляду в разі відсутності у фізичної особи (окрім власника істотної участі в банку) бездоганної ділової репутації визначати її відповідність при отриманні клопотання від спеціально створеного банківським співтовариством єдиного колегіального органу. Такий колегіальний орган буде створено саморегульованим банківським співтовариством, а його висновки повинні будуть містити детальний опис фактів, які були досліджені, обґрунтування та підписи осіб, котрі взяли на себе відповідальність за висновки.


Також проектом змін пропонується спростити оформлення документів для іноземців, дозволивши:


- подавати документи, складені іноземною мовою, з одночасним наведенням їх тексту українською мовою;

- подавати документи про погодження керівників банків - нерезидентів без легалізації й додаткового засвідчення;

- підпис в анкеті або резюме посвідчувати банком / нотаріально;

- надавати без додаткового засвідчення оригінали довідок органів податкової служби, про наявність / відсутності судимості, інформацію банку / органу банківського нагляду іноземної держави.

ПРОТЕ:

При цьому планується виключити ознаку, згідно з якою особа втрачала бездоганну ділову репутацію в разі, якщо Національним банком не було погоджено відповідність професійної придатності, ділової репутації вимогам законодавства протягом 3-х місяців із дня призначення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини