Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ID-КАРТ

20 листопада 2015, 09:06
158
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

На засіданні Громадської ради при ДМС обговорили законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, які підтверджують громадянство України, посвідчують особу або спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Даний проект є ключовим документом з урахуванням запровадження з 1 січня 2016 року паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки.

Проектом пропонується чітко встановити перелік даних, які вноситимуться до реєстру, і фіксувати кожне звернення чиновників до персональних даних, щоб надалі кожна людина могла безкоштовно отримати інформацію про те, хто, коли й на яких підставах проглядав її персональні дані або вносив зміни до них.

Передбачається, що ID-карту так само, як і закордонний паспорт, можна буде оформити в будь-якому центрі адмінпослуг, незалежно від реєстрації місця проживання.

Ще одна з урядових ініціатив - відмовитися від перевірок судимості та наявності боргових зобов'язань при оформленні закордонних паспортів. Цей контроль здійснюватиметься тільки при перетині кордону.

ПРОТЕ:

Перспектива появи нових приватних адмінцентрів або розширення пакету послуг тих, що діють нині, з одного боку, забезпечить зручність для пересічних громадян. А от з іншого боку, подібні ініціативи нерідко збільшують корупційні ризики під час «поділу ринку».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини