ПРАВОВА ПОДІЯ:
НКЦПФР рішенням від 6 жовтня 2015 р. № 1605 затвердила зміни до Положення про порядок припинення корпоративного інвестиційного фонду.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Передбачено, що розрахунки з учасниками корпоративного інвестиційного фонду, у тому числі депонування коштів на користь учасників фонду, котрі не подали заявки на викуп акцій фонду, які їм належать, або подали такі заявки й не звернулися для отримання розрахунку, мають бути здійснені не пізніше 1 календарного року з дати прийняття рішення про ліквідацію фонду.
Крім того, уточнено перелік заходів, які здійснюються ліквідаційною комісією фонду. Зокрема, ліквідаційна комісія:
задовольняє вимоги кредиторів, передбачених п. 2 ч. 8 ст. 39 Закону «Про інститути спільного інвестування», за рахунок коштів, наявних в активах фонду на момент ухвалення рішення про його ліквідацію;
не пізніше 10 робочих днів із дати прийняття рішення про ліквідацію фонду надсилає до НКЦПФР протокол (копію протоколу), прошитий, пронумерований, підписаний головою та секретарем загальних зборів, скріплений печаткою й підписом голови наглядової ради фонду, який містить рішення про ліквідацію фонду (у разі прийняття рішення загальними зборами учасників фонду); або рішення одноосібного учасника фонду про ліквідацію фонду, оформлене ним письмово (у формі рішення, наказу тощо) і завірене печаткою фонду або нотаріально (якщо одноосібним учасником є фізособа, її підпис на такому рішенні підлягає нотаріальному посвідченню); або протокол засідання наглядової ради про ліквідацію фонду, який має бути прошитий, пронумерований, підписаний головуючим на засіданні та скріплений печаткою фонду (у разі прийняття рішення наглядовою радою відповідно до ч. 3 ст. 39 Закону «Про інститути спільного інвестування»).
ПРОТЕ:
Варто звернути увагу, що одночасно запроваджується й нова форма звіту про ліквідацію.