ПРАВОВА ПОДІЯ:
Державна фіскальна служба в листі від 1 жовтня 2015 року № 9186/Х/99-99-17-02-01-14 надала роз'яснения щодо оподаткування доходу у вигляді відшкодування моральної шкоди та доходів, виплачених за рішенням суду за час вимушеного прогулу.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Роз'яснено, що саме роботодавець виступатиме податковим агентом при нарахуванні середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ставки ПДФО застосовуються за загальними правилами, військовий збір розраховується за ставкою 1,5% від середньої місячної зарплати за час вимушеного прогулу.
Якщо в рішенні суду розміри компенсації зазначено з розбиттям за місяцями, то і оподаткування ПДФО слід здійснювати окремо за кожен місяць нарахування (тобто розбивати базу). Якщо ж у рішенні суду зазначено загальну суму компенсації, то оподаткування ПДФО і військовим збором здійснюється виходячи із загальної суми в місяці її нарахування (виплати).
ПРОТЕ:
Одночасно ДФС уточнила, що у разі нарахування судом на користь працівника пені, компенсацій морального збитку або інших виплат (крім відшкодування матеріального збитку) такі доходи теж оподатковуються ПДФО і військовим збором. Відповідальним за нарахування та виплату також виступає податковий агент.